Prowadzenie firmowej strony na Facebooku – praktyczne porady

Jak stworzyć budującą zaufanie zakładkę „O firmie”?
27 October 2015
przycisk call to action
Zaprzyjaźnij się z przyciskiem Call to Action
1 May 2017

Prowadzenie firmowej strony na Facebooku – praktyczne porady

Obecność na Facebooku jest szalenie ważna dla nowoczesnej firmy. Obecnie praktycznie nie ma branży, która nie odnosiłaby korzyści z istnienia w mediach społecznościowych – nawet jeśli prowadzenie strony na Facebooku nie przełoży się bezpośrednio na zwiększenie sprzedaży, to nadal możemy to wykorzystać do kwestii PR, czyli budowania zamierzonego wizerunku firmy.

Krótkie wpisy, krótkie linki, odrobina humoru.

Zasadniczą cechą mediów społecznościowych jest zwięzłość. Nie znajdziesz tam obszernych referatów i wywodów. Liczą się krótkie wpisy, które użytkownik może przejrzeć w autobusie czy w drodze z poziomu smartfona. Zaleca się, aby długość pojedynczego postu nie przekraczała 150 znaków.

Jeżeli masz swoim odbiorcom do przekazania coś więcej, skieruj ich na stronę internetową na której znajdzie się pełna treść ogłoszenia. Ważne też, abyś nie używał na firmowym Facebooku koszmarnie długich linków, typu:

www.mojafirma.pl/oferta/promocje/czas-na-lato-korzystne-ceny-okularow-slonecznych-z-darmowa-dostawa

Odnośniki w takiej postaci zwyczajnie odstraszają. Użyj jednego z serwisów do skracania linków, dzięki którym uzyskasz na przykład coś takiego:

goo.gl/keSoa

Taki krótki, zgrabny link wygląda znacznie mniej „groźnie”. Możesz również skorzystać z serwisu który pozwala samemu określać treść występującą po slashu i zachęcić użytkownika wezwaniem:

smarturl.pl/promocja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij