Czy wiesz, że szybkość ładowania strony internetowej ma olbrzymie znaczenie dla pozyskania nowych Klientów i utrzymania tych stałych? W dobie coraz intensywniejszego tempa życia czas, w jakim witryna wyświetli Użytkownikom wszystkie znajdujące się na niej treści, ilustracje i pozostałe elementy ma bezpośredni wpływ na to, czy będą chcieli oni zapoznać się z ofertą. Zbyt długie oczekiwanie na uruchomienie strony coraz częściej kończy się rezygnacją i wpisaniem adresu internetowego… konkurencyjnej strony. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego prędkość strony internetowej ma znaczenie w rozwoju marki i jak przekłada się na odczuwalne zyski finansowe firmy.

Szybkość ładowania strony www – nie lekceważ jej potencjału

Nie dłużej niż 0,5 sekundy – tyle zdaniem Google powinna ładować się idealna, szybka strona internetowa. Dopuszczalnym maksimum są 2 sekundy. Jeśli Twoja witryna potrzebuje więcej czasu na załadowanie pełnej zawartości stanowi to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy do jak najszybszej jej optymalizacji. Szybkie strony www są skuteczniejsze w dotarciu ze swoją ofertą do potencjalnych Klientów, co skutkuje lepszym rozwojem firmy i większymi zyskami. Potwierdzają to nasi klienci, dla których wykonywaliśmy strony internetowe Oświęcim zoptymalizowane pod kątem szybkiego, płynnego ładowania.

Elementy wpływające na czas ładowania się strony:

  • Ilość oraz rodzaj zamieszczonych treści
  • Rozmiar (ciężar) grafik, wideo oraz animacji
  • Jakość serwera hostingowego strony
  • Ilość skryptów w kodzie źródłowym strony

Warto dodać, że każda strona zoptymalizowana pod kątem prędkości z całą pewnością przyczyni się do lepszego odbioru zaprezentowanej oferty, co w ostateczności skutkować będzie większą ilością pozytywnych transakcji i rozpoczętych współprac. W dodatku strony internetowe, które ładują się w szybkim czasie mają zdecydowanie niższy współczynnik odrzuceń (sesja w witrynie ograniczona wyłącznie do jednej strony). Szybkość ładowania się strony ma zatem bezpośredni wpływ na sprzedaż i konwersję. Podsumowując – jeśli zadbasz o prawidłowe ładowanie się swojej witryny, zarobisz znacznie więcej. A przecież o to chodzi w prowadzeniu biznesu internetowego!

Szybkie strony internetowe – zarabiaj więcej i zyskaj nowych Klientów

Optymalizacja strony pod kątem prędkości to zagadnienie wieloetapowe. Najlepiej jest ją rozpocząć od przeanalizowania jej obecnej wydajności. W przypadku potwierdzenia zbyt wolnego czasu ładowania możemy zmniejszyć rozmiar kodu źródłowego lub dostosować rozmiary i rozszerzenia obrazów zamieszczonych na stronie. Warto również pamiętać o możliwości skorzystania z narzędzi służących do czyszczenia pamięci podręcznej.

Narzędzia, które pozwolą Ci na sprawdzenie szybkości Twojej strony internetowej:

  • PageSpeed Insigts
  • WebPageTest
  • GTmetrix

Jeszcze kilka lat temu posiadanie responsywnej strony internetowej stanowiło wyróżnik wielu marek. Aktualne jest to standard bez którego praktycznie trudno jest sobie wyobrazić skuteczny rozwój biznesu internetowego. Jednak tym, co w dalszym ciągu ma ogromne znaczenie podczas podejmowania decyzji zakupowych przez Użytkowników jest czas ładowania się strony. Należy pamiętać, że osoby, które wchodzą na daną stronę internetową statystycznie poświęcają zaledwie kilka sekund na zapoznanie się z jej zawartością. Jeżeli ten czas będą musieli przeznaczyć na oczekiwania na załadowanie się całej zawartości serwisu, z dużą dozą prawdopodobieństwa zrezygnują i poszukają ofert konkurencji. Ponadto zbyt wolne ładowanie się strony www ma także bezpośredni wpływ na pogorszenie wizerunku marki, która zaczyna jawić się Użytkownikom przestarzała i nie nadążająca za aktualnymi wymaganiami rynku internetowego.