Opis realizacji

Jak już kiedyś wspominaliśmy, pogranicze śląsko-małopolskie to obszar, gdzie mieszkają ludzie z żyłką do biznesu. Jednym z nich jest A’PSIAK Hotel Dla Psów mieszczący się w Bielanach k. Kęt. Miłość do zwierząt oraz dramatyczne początki to temat na książkę, dlatego sympatyczni właściciele poprosili nas o wykonanie profesjonalnego serwisu internetowego dla ich działalności. Realizacja obejmowała nie tylko zaprojektowanie strony wizytówkowej Bielany, ale także opracowanie firmowego logo oraz sesję foto i wideo.

Serce do psów to jedno, a stworzenie funkcjonalnej witryny to drugie. Ważnym elementem realizacji było poznanie grupy docelowej, bowiem liczy się zdobycie zaufania właściciela psa. Wspólnie ustaliliśmy, że strona wizytówkowa Bielany będzie idealnym rozwiązaniem. W layoucie użyliśmy bieli z delikatnymi motywami – mowa o symbolach psich łap i kostkach. Świeżym i kojącym dopełnieniem okazały się błękitne bary w menu i w stopce. Ponadto, przeczesaliśmy dostępne stocki, by każda grafika była „z pazurem” i w nietuzinkowy sposób zachęcała do skrolowania witryny.

Mówiąc o skrolowaniu, warto dodać, że stronę wykonaliśmy w standardzie RWD (ang. Responsive Web Design), co oznacza płynne i szybkie korzystanie z serwisu za pomocą tabletu czy smartfona. Dodanie „back to the top button” pozwala jednym kliknięciem na powrót na górę strony. Co więcej, na homepage’u zobaczy wyróżniający się formularz rezerwacyjny, który natychmiast daje możliwość zamówienia miejsca w psim hotelu. Z kolei integracja serwisu z Google Maps ułatwi dotarcie pod właściwy adres.

Ciekawą zaletą strony są dynamiczne opinie klientów oraz przedstawienie oferty hotelu w formie psich favikon, co korzystnie wpłynęło na ogólny UI/UX witryny, a jej użytkowanie będzie proste i przyjemne. Poza witryną opracowaliśmy również identyfikację wizualną dla hotelu, czyli projekt logo Bielany oraz sesję foto i wideo. Będą to bardzo silne atuty dla tego typu działalności, ponieważ pomogą zdobyć zaufanie potencjalnych klientów.

Otrzymane referencje