Opis realizacji

Powiedzieć, że unikalny design nie bierze się znikąd to jak nic nie powiedzieć. Nowoczesne budynki to zwykle kawał dobrej architektury, która budzi emocje i inspiruje pokolenia. Doskonale wiedzą o tym projektanci z krakowskiej szkoły architektury. Jednym z nich jest nasz nowy klient – Archidea Studio Architektury z Rajska k. Oświęcimia – który zlecił agencji interaktywnej Proadax wykonanie strony internetowej.

W tej realizacji zaproponowaliśmy minimalistyczny design współgrający z nowoczesnymi formami budynków projektowanymi przez naszego klienta. Konsekwencją tego było położenie dużego nacisku na szatę graficzną oraz opracowanie autorskiego szablonu, który byłby dopełnieniem wizji tworzonej architektury. Dlatego zarówno layout, jak i podsintrony czy sekcje stanowią dominację takich stonowanych barw, jak czerń, szarość i biel.  Ale jest też błękit akcentujący linie i boxy. W efekcie homepage zaprasza do przeglądania automatycznym sliderem, prezentującym logo biura oraz branżowe grafiki i slogany. Kolejna sekcja to przedstawienie oferty oraz pasek z interaktywnymi danymi teleadresowymi. Wykonana przez nas witryna bazuje na platformie WordPress, czyli bardzo popularnym systemie zarządzania treścią (CMS), który posiada intuicyjny panel administracyjny oraz mnóstwo możliwości konfiguracji, w tym opcję dodawania przydatnych wtyczek. Słowem, jest przyjazny dla osoby zarządzającej witryną. Nasze strony internetowe Oświęcim projektujemy wg standardu Responsive Web Design (RWD), co pozwala na bezproblemowe wyświetlanie ich zawartości na dowolnym urządzeniu, czyli na: PC, laptopie, tablecie, a przede wszystkim smartfonie. Za szybką nawigację odpowiadają takie narzędzia jak „back to the top button” czy „pływające menu”.

Warto dodać, że omawiana realizacja to klasyczna strona wizytówkowa Oświęcim, jednak nie sposób przy tym nie wspomnieć o takich elementach jak moduł galerii czy integracji z Google Maps. Galeria jest ważnym elementem zakładki „projekty”, gdzie wizualizacje można oglądać ręcznie, oraz korzystając z funkcji full screen slideshare. Natomiast integracja z mapami pozwala na łatwe zlokalizowanie biura oraz szybkie wyznaczenie dojazdu.