Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach

Wykonanie profesjonalnej strony internetowej dla placówki edukacyjnej to wyzwanie, które wymaga zaangażowania nie tylko speców od Web Designu, ale także od wdrożenia standardu WCAG 2.1 czy programowania.

Specjalnie dla naszego Klienta, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach przygotowaliśmy nowy serwis internetowy. Przy takich realizacjach doświadczenie zespołu projektowego jest na wagę złota, ponieważ instytucja oświatowa to specyficzny typ klienta, dla którego nadrzędną potrzebą nie jest generowanie zysku a misja wzbogacenia lokalnych społeczności, w tym przypadku młodych ludzi u progu dorosłości.

Obecne przepisy nakładają na instytucje publiczne szereg wymagań, w tym wdrożenie pełnego standardu WCAG 2.1, który w myśl polskiego prawodawstwa stanowi istotne ułatwienie dla osób korzystających ze strony www Wadowice. Chodzi tu o stworzenie witryny na szablonie WordPress przyjaznej użytkownikowi zagrożonemu cyfrowym wykluczeniem głównie z powodu niepełnosprawności. W związku z tym już na etapie projektowania serwisu zastosowaliśmy rozwiązania spełniające wymogi wspomnianego standardu. To m.in.: dodanie funkcji powiększania rozmiaru czcionki, opcja zmiany kontrastu zawartości strony na dobrze widoczny żółto-czarny, rozplanowanie przycisków nawigacyjnych oraz interfejsu w taki sposób, aby korzystanie z nich było łatwe i intuicyjne. Bazą do głównego menu posłużył szablon w kształcie plastra miodu. Co więcej, najechanie kursorem myszy na dany przycisk powoduje jego wyróżnienie poprzez wypełnienie kolorem.

Główne zakładki są rozwijane po kliknięciu, więc użytkownik nie musi błądzić po menu, aby „trafić” w interesujący go temat. Jeśli chodzi o layout to jest to klasyczna biel, natomiast pozostałe moduły i przyciski czy tła wykorzystują odcienie szarości i niebieskiego oraz barwy bardziej kontrastowe, lecz przyjazne dla oczu. Tworzenie stron www Wadowice to także implementacja pełnego standardu Responsive Web Design, dzięki czemu content jest wyświetlany prawidłowo na urządzeniach mobilnych. Co interesujące, wykonana witryna działa bardzo szybko i płynnie – aplikacja PageSpeed Insights wskazuje na wyniki powyżej 90 punktów zarówno dla smartfona, jak i PC.

Wszystkie informacje na stronie internetowej szkoły zostały logicznie i czytelnie rozmieszczone, więc nawet osoba z małym doświadczeniem w obsłudze komputera i Internetu powinna dać sobie radę. Wszystkie rozwiązania wdrażaliśmy w myśl 4 zasad standardu WCAG 2.1, tj. postrzegalności, funkcjonalności, zrozumiałości i solidności (kompatybilności).

Referencje

Strona jest w punkt. Przejrzysta, czytelna a to najważniejsze cechy strony internetowej👍👍👍

CKZiU nr 1 Tischner

Bezpłatna wycena.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest (Proadax sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 5 32-640 Zator, NIP: 677 24 51 183)

  2. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zgłoszenie przesłane przez formularz kontaktowy na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.

  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.

  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.

  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.

  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.

  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  930

  Ukończonych projektów

  550

  Zadowolonych klientów

  11

  lat doświadczenia
  Bądźmy w kontakcie

  Zapisz się do naszego newslettera

  Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Zostaw numer, oddzwonimy
  do Ciebie.