Opis realizacji

Osadzenie wideo jako tło strony firmowej czy jako główny banner jest bardzo efektownym zabiegiem i coraz częściej spotykaną techniką wdrażaną przy tworzeniu stron. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto przemyśleć ten pomysł, gdyż niesie on ze sobą ryzyko obciążenia witryny oraz zużywania transferu. Mając to na uwadze, odpowiednio dopasowaliśmy film w formacie MP4 do możliwości technicznych projektowanej strony chester.com.pl, dobierając go zarazem tematycznie do profilu branży klienta. Dzięki takiemu zabiegowi strona zyskała na odbiorze – jest nowoczesna i przyciąga uwagę użytkownika – jednocześnie nie powoduje niepotrzebnych obciążeń serwera. Odwiedzający stronę chester.com.pl na pewno nie będą mieli problemu z szybkim jej otwieraniem.

Układ zakładek w menu górnym strony pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą firmy, a podział na kategorie dodatkowo wprowadza porządek w produktach i ich zastosowaniu.

Omawiając założenia strony, dowiedzieliśmy się, że klientowi zależy na dobrym kontakcie z potencjalnym klientem. Stąd podstrona kontaktu nie ogranicza się jedynie do danych teleadresowych czy formularza. Do strony podpięte zostało narzędzie Google Maps, dzięki któremu użytkownik może szybko wyznaczyć trasę dojazdu ze swojej miejscowości do firmy Chester Molecular, bez zbędnego wychodzenia do ogólnej wyszukiwarki Google.

Zgodnie z obowiązującymi standardami, strona jest responsywna, co  pozwala na komfortowe i intuicyjne przeglądanie strony również na urządzeniach mobilnych.