Opis realizacji

Już w XVI w., za czasów demokracji szlacheckiej, hetman wielki koronny Jan Zamoyski powiedział, że „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Sentencja ta wciąż jest aktualna, zwłaszcza w Andrychowie, gdzie ekipa Proadax miała przyjemność gościć i wykonać realizację dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Projekt zakładał wykonanie nowoczesnej strony www Andrychów dla szkoły średniej oraz oprawę graficzną i promocyjną.

Stworzenie serwisu www dla placówki edukacyjnej to trudne zadanie, bowiem musi łączyć w sobie nie tylko cele oświatowe, ale także płynnie działać, integrować różne funkcje oraz być wizytówką, która przyciągnie kandydatów. W związku z tym wybraliśmy minimalizm, zachowując w ten sposób dobrą przejrzystość oraz pełną funkcjonalność, by zachować dobry UI/UX. Kluczowym elementem projektu było wdrożenie modułu WCAG, który ułatwia dostęp do witryny Andrychów osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym z wadami wzroku. Proadax realizuje serwisy dla placówek publicznych, gdzie funkcja ta (WCAG) jest obligatoryjna. Ponadto, opracowaliśmy szybką wyszukiwarkę w technologii AJAX z dynamicznymi podpowiedziami, która nie wymagana odświeżania strony. Interfejs zawiera „pływające menu”, back to the top button oraz unikalne karuzele, które prezentują ofertę kierunków nauczania. Serwis wykonaliśmy w nowoczesnym standardzie RWD, którego rolą jest optymalne wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych.

W dobie Social Media nie mogliśmy pominąć dodania integracji z FB/Insta/YT. Na uwagę zasługuje sekcja „dla uczniów”, gdzie wdrożyliśmy przyjazną w odbiorze kafeterię pomocnych tematów. Zakładka kontaktowa to zgodna z kanonami web designu część bogata w łatwy w obsłudze formularz kontaktowy z autoryzacją Captcha oraz integrację z Google Maps. Druga część realizacji to wykonanie sesji foto-wideo, której efektem jest profesjonalne spoty promujące szkołę oraz pakiet wysokiej jakości zdjęć, które posłużyły do wzbogacenia contentu strony. Akcentem dopełniającym są eleganckie wizytówki Andrychów.