Opis realizacji

Mówi się, że porządek w domu czy firmie to także porządek w głowie i na odwrót. Coś w tym jest skoro popyt na usługi kompleksowego czyszczenia powierzchni rośnie z każdym rokiem. Niuanse tej ciekawej i potrzebnej branży mogliśmy poznać, dzięki uprzejmości Czystej Firmy z Andrychowa, która powierzyła nam wykonanie strony internetowej. Jak było tym razem?

Dla Czystej Firmy opracowaliśmy funkcjonalną witrynę wizytówkową, której zadaniem jest w prosty i przyjemny sposób zachęcić użytkownika do zapoznania się z ofertą oraz ułatwić mu podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług. Żywa kolorystyka użyta w projekcie oraz grafiki z motywami związanymi z branżą sprzątającą i neutralne tło współgrają ze sobą, tworząc spójny wizerunek, a do tego wpływają na percepcję, pobudzając użytkownika do odkrywania kolejnych sekcji strony. Na stronie głównej znajduje się tematyczna grafika promująca główny przedmiot działalności wraz z zachętą do sprawdzenia oferty. Natomiast po przewinięciu, pojawiają się nieregularnej wielkości kafelki prezentujące pełen wachlarz usług. W dalszych sekcjach przestawione są atuty firmy jak doświadczenie czy slajder z opiniami klientów. Nie brak też przycisku „Call To Action”, który zachęca do złożenia zapytania o ofertę. Na końcu dodaliśmy  zajawki wpisów blogowych, które powinny zainteresować potencjalnych klientów. W głównych zakładkach znajdują się cenne informacje jak np. o firmie, usługi czy moduł bloga (pozytywny wpływ na SEO) oraz zakładka poświęcona rekomendacjom klientów – te zaś pochodzą z recenzji Google.

Przechodząc do części technicznej, tworzenie stron www Andrychów to przede wszystkim oparcie na popularnym silniku zarządzania treścią, tj. WordPress, który wyróżnia się ergonomią, mnogością konfiguracji i przyjaznym panelem administracyjnym. Witrynę wykonaliśmy w standardzie Responsive Web Design, dzięki czemu posiadacze urządzeń mobilnych będą zadowoleni z automatycznego dostosowania się contentu do parametrów ekranu. A to przekłada się na komfort użytkowania. W klasycznej wersji witryny Andrychów nie brak też „pływającego menu” oraz „back to the top buttona”, co zdecydowanie ułatwia nawigację. Serwis zawiera też przydatne integracje z social media, tj. Facebook i Instagram, co nie tylko wpływa najlepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach, ale także pozwala na lepszą komunikację oraz budowę społeczność klientów i sympatyków marki. Z kolei wdrożenie modułu LiveChat Facebook Messenger to skuteczny sposób na kontakt w czasie rzeczywistym oraz zwiększenie liczby zapytań. Tradycyjnie w zakładce kontaktowej umieściliśmy łatwy w obsłudze formularz kontaktowy, a wszystkie dane kontaktowe (e-mail, telefon, adres) są interaktywne.