Opis realizacji

Zatorska oferta noclegowa rośnie z każdym miesiącem, a dzięki temu Dolina Karpia staje się coraz bardziej atrakcyjna i z powodzeniem konkuruje o turystów krajowych i zagranicznych. Dlatego też tworzenie stron www Zator dla noclegów wymaga myślenia strategicznego – nie tylko w kontekście wizerunku i obecności w Internecie, ale także promocji marki turystycznej jako całości. Wiąże się to z tym, iż przygotowując realizację dla właścicieli domków Calm Village z Zatora, podeszliśmy do projektu wielopoziomowo, czego efektem było opracowanie kilku produktów, tj.: strony internetowej, sesji foto, logo, wizytówek i banerów reklamowych.

Mocną stroną realizacji jest strona na szablonie wizytówkowym WordPress, która zwyczajnie nie przytłacza, a w zamian wprowadza dobry nastrój oraz budzi zaufanie i pozytywne emocje. To zasługa wykorzystania stonowanego layoutu (biel i szarości), w tym zastosowania lekkiego, lecz widocznego kontrastu w postaci czarnych i miedzianych elementów graficznych. Co więcej, miłym akcentem jest minimalistyczne logo Zator, dobrze korespondujące z charakterem działalności. Homepage wita gości automatycznym slajderem ze zdjęciami domków, zachęcając do skrolowania witryny dla noclegów Zator. Oczywiście warto w tym miejscu wyróżnić praktyczne rozwiązania jak zastosowanie nowoczesnej technologii RWD (m.in. prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych), pływającego menu czy back to the top button. Cała kompozycja jest czytelna, przejrzysta oraz wyróżnia się dobrym UI/UX, skrojonym pod potencjalnych gości domków.

Szablon strony składa się z 5 standardowych zakładek, które w minimalistyczny i treściwy sposób prezentują ofertę noclegową. Warto tutaj wspomnieć o module galerii, gdzie wykorzystano zdjęcia wykonane podczas profesjonalnej sesji foto Zator. W zakładce kontaktowej znajduje się funkcjonalny formularz, który służy do składania zapytań i stanowi pierwszy krok do złożenia rezerwacji. Ponadto, nie brak tu integracji z Google Maps, która pozwala na łatwą lokalizację obiektów i wyznaczenie trasy dojazdu. Natomiast szybka komunikacja z potencjalnymi gośćmi jest możliwa przez wdrożenie LiveChat FB Messnegera. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem realizacji było wykonanie eleganckich wizytówek oraz estetycznych banerów reklamowych Zator wpływających na spójny wizerunek marki domków noclegowych.