Opis realizacji

Fotografia wnętrz to wymagający rodzaj fotografii z racji ograniczeń wynikających z miejsca pracy. Wykonanie wyraźnych, ładnych zdjęć wymaga prawidłowego rozstawienia oświetlenia oraz dostosowania natężenia światła do panujących warunków. Konieczne jest również użycie obiektywów ultraszerokokątnych, które pozwolą objąć całe pomieszczenie na jednym zdjęciu.

Pierwszą branżą, w której pomoże fotografia wnętrz oferowana przez agencję interaktywną Proadax, jest branża nieruchomości. Biura zajmujące się sprzedażą mieszkań i domów dobrze wiedzą, że rynek jest dziś bardzo konkurencyjny. Chcąc w krótkim czasie znaleźć kupca, konieczne jest zaprezentowanie nieruchomości od najlepszej strony. Jakościowe zdjęcia często stają się kartą przetargową, która decyduje o tym, jakie ogłoszenia przyciągają uwagę, a jakie nie.

Restauracje i lokale gastronomiczne to kolejna kategoria, gdzie fotografia wnętrz okaże się pomocna. Większość turystów szukając czegoś do jedzenia w obcym mieście, szuka informacji na temat pobliskich miejsc w internecie. Nie znają opinii na temat konkretnych restauracji, więc decyzję o tym, którą odwiedzą, podejmują na podstawie pierwszego wrażenia. Ważne, by na stronie www umieścić klimatyczne zdjęcia pokazujące wnętrze lokalu w jak najlepszym świetle. Pozostałe firmy mogą wykorzystać tzw. spacery on-line i interaktywne panoramy.

Hotele, pensjonaty, domki letniskowe – następny przykład, gdzie fotografia wnętrz staje się po prostu niezbędna. Jaki gość zdecyduje się na rezerwację noclegu, jeśli nie może zobaczyć na zdjęciach, jak wygląda standard w danym obiekcie? Warto umówić się z naszym fotografem na sesję, gdzie pokoje będą wysprzątane i udekorowane świeżymi kwiatami.