Opis realizacji

Nie jest niczym nowym, że Proadax od dawna wykonuje zlecenia dla niebanalnych organizacji, zwłaszcza takim, które wnoszą mnóstwo energii i aktywności na rzecz lokalnych społeczności. Najlepszym tego przykładem jest realizacja serwisu www dla Klienta z Krakowa, a mianowicie fundacji MILA. To organizacja, która na co dzień zajmuje się kreowaniem rozwoju opartego na atutach przyrodniczych i kulturowych danego miejsca wespół z jego mieszkańcami. Efektem tej synergii jest masa zrealizowanych projektów, które trwale poprawiają jakość życia lokalnych społeczności np. Doliny Karpia.

Podejmując się powyższego zadania, zaprojektowaliśmy oryginalną, transparentną i bardzo praktyczną stronę internetową, której nie powstydziłyby się największe organizacje pozarządowe w Polsce. W ramach prac nad serwisem wdrożyliśmy dedykowany szablon na WordPressa, co w efekcie przyniosło bardzo wysoki rating (95/100) w PageSpeed Insights. Oczywiście dołożyliśmy do tego przyjemne w odbiorze i przejrzyste grafiki plus slajdery, w tym takie z głosami beneficjentów czy zdjęciami. Wszystkie elementy witryny rewelacyjnie ze sobą współgrają, co jest dużym walorem estetycznym oraz użytkowym. Warto dodać, że tworzenie stron www Kraków to proces wielowymiarowy, dlatego zastosowaliśmy rozwiązania, które sprawiają, że serwis jest w pełni zgodny ze standardami WCAG 2.1. A to zdecydowanie podnosi komfort użytkowania np. przez osoby z niepełnosprawnościami. Tradycyjnie już nie zabrakło wdrożenia technologii RWD (kompatybilność wyświetlania na smartfonach i tabletach) oraz dodania „pływającego menu”, co bardzo dobrze wpływa na UI/UX.

Profesjonalne projektowanie stron internetowych Kraków obejmuje implementację przydatnych integracji z social media – w tym przypadku były to FB oraz YouTube. Nie trzeba przypominać, że będzie to miało kolosalny wpływa na widoczność w Internecie oraz promocję contentu i misji fundacji. Co więcej, na wybranych podstronach, gdzie są publikowane aktualności, ogłoszenia czy i inne informacje, dodano społecznościowe widgety pozwalające na dzielnie się newsami na FB, Twitterze czy WhatsAppie. Nie zabrakło również tradycyjnej zakładki, gdzie umieszczono oryginalny i łatwy w obsłudze formularz kontaktowy, a poniżej integrację z Google Maps.