Opis realizacji

Nowi klienci to nowe wyzwania, a wraz z nimi coraz ciekawsze projekty, które mamy przyjemność realizować. Niniejsza realizacja strony internetowej Zator powstała na zamówienie właścicielki szkoły językowej – Heimat School – w której młodzi adepci szlifują swój angielski i/lub niemiecki. To bardzo kreatywna placówka edukacyjna, która nie tylko wspiera rozwój uczniów, ale także postanowiła zadbać o wizerunek w Internecie. Jak w tym przypadku pomógł zespół Proadax?

Oczywiście z wykorzystaniem całej swojej wiedzy i umiejętności, czego owocem jest nowoczesna strona wizytówkowa Zator oparta o wszechstronny i elastyczny system zarządzania treścią WordPress. Oznacza to łatwą obsługę i administrację witryną oraz możliwość implementacji mnóstwa szablonów i wtyczek. Strona główna zachęca kontrastowymi kolorami oraz oryginalną szatą graficzną. Content został ułożony ergonomicznie, czyli zgodnie z dobrymi wzorami UI/UX. Rzeczą oczywistą było dostosowanie witryny do standardu RWD, który pozwala na prawidłowe działanie na każdym ekranie i urządzeniu mobilnym, co bardzo docenią uczniowie, nierozstający się na co dzień ze swoimi smartfonami. W celu poprawy intuicyjności i komfortu użytkowania dodaliśmy też „back to the top button” i „pływające menu”. Z kolei aktywacja integracji LiveChat FB Messenger zapewni znacznie szybszą komunikację oraz zwiększy liczbę zapytań o kursy językowe.

Tworzenie stron www Zator to także interesujący content, dlatego zadbaliśmy o podzielenie witryny na sekcje, które przyciągają wzrok fotografiami i dedykowanymi favikonami prezentującymi korzyści wynikające z wyboru Heimat School. Osoby zainteresowane ofertą szkoły docenią moduł z opiniami absolwentów,  (integracja z opiniami Facebook). W efekcie szkoła buduje wizerunek solidnej marki – godnej zaufania. Ponadto, na stronie umieściliśmy funkcjonalne integracje z social media (FB/Insta/YouTube), dzięki czemu placówka będzie miała możliwość lepszej komunikacji z obecnymi i przyszłymi uczniami oraz szansę na rozwój społeczności skupionej wokół własnej marki edukacyjnej.

Warto dodać, że w realizacji znalazły się też moduły bloga i galerii zdjęć (FullScreen, Slideshare). To potencjał, który można spożytkować przez dodanie atrakcyjnych treści i fotografii, co poprawi parametry SEO oraz wpłynie na wyższą pozycję z wyszukiwarkach. Nowo powstały serwis internetowy zawiera zakładkę kontaktową z integracją z GoogleMaps oraz łatwym w obsłudze formularzem zapytań. Mamy nadzieję, że dzięki wykonanej realizacji, Heimat School z przyciągnie nowych, żądnych wiedzy uczniów.