Opis realizacji

Nie trzeba być specem od ekonomii, aby dostrzec, że branża noclegowa w Dolinie Karpia kwitnie, a dostępna oferta atrakcji i zakwaterowania cały czas się powiększa. Kolejnymi obiektami, które otwarto są Hostel Energy i ApartHotel Wadowice. W dodatku ich właściciel zwrócił się do nas z zadaniem wykonania nowoczesnych stron internetowych dla nowo powstałych marek noclegowych. Co ciekawe, każda z nich jest skierowana do innej grupy klienckiej. Nie musimy dodawać, że konkurencja na tym polu jest duża, więc ruszyliśmy do działania.

Efektem tych prac było zaprojektowanie łatwych w obsłudze witryn typu onepage w oparciu o silnik WordPress. Dzięki temu stworzyliśmy lekkie i funkcjonalne strony www Wadowice, na których potencjalny turysta szybko znajdzie interesujące go informacje. Warto zaznaczyć, że marka Hostel Energy jest skierowana do turysty szukającego noclegu w dobrej lokalizacji oferującego podstawowe wyposażenie w atrakcyjnej cenie. Natomiast drugi, Aparthotel Wadowice to brand, którego targetem są goście wymagający wygód i wysokiego standardu, które są adekwatne do proponowanej ceny.

Obie marki różnią się nie tylko grupą docelową, ale także szatą graficzną i wybranymi elementami, które ukazują atrybuty mające znaczenie dla każdej z grup. Przykładem tych różnic są np. zdjęcia i zastosowane favikony informujące o atutach noclegów.

W przypadku hostelu zastosowaliśmy kontrastowy layout, który za sprawą koloru czerwonego pobudza do działania oraz skłania do szybkiego podjęcia decyzji o rezerwacji. Z kolei w aparthotelu postawiliśmy na stonowane tło i kojące kolory, a na zamieszczonych fotografiach zwrócono uwagę na dostępne wyposażenie. Tworzenie stron www Wadowice w obu przypadkach oznaczało też dodanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości na strony główne, na których mamy przegląd oferowanych pokoi.

W zakresie rozwiązań webdeveloperskich obie strony nie różnią siętechnologia , ponieważ zarówno w jednej, jak i w drugiej zastosowaliśmy technologię RWD (kompatybilność z urządzeniami mobilnymi), „pływające menu” oraz „back to the top button”, co znacznie poprawia ergonomię, a w konsekwencji UI/UX. Każdy onepage posiada funkcjonalny panel rezerwacyjny, który ułatwi zgłoszenie chęci wynajęcia pokoju drogą elektroniczną. Oprócz tego, na witrynach znajdują się moduły galerii zdjęć przestawiających oferowane pokoje. Zdjęcia zostały wykonane w ramach przeprowadzonej sesji foto-video można oglądać tradycyjnie lub wybrać pokaz slajdów, a także aktywować funkcję pełnego ekranu. Natomiast spod ręki naszego grafika wyszło wymowne logo dla marki Hostel Energy.

Na uwagę zasługują też dane teleadresowe, ponieważ zarówno adres pocztowy, adres e-mail oraz nr tel. są interaktywne. Oznacza to, iż po kliknięciu na ich ikonki można od razu przejść do Map Google, uruchomić program pocztowy lub nawiązać połączenie telefoniczne, jeśli akurat korzysta się ze smartfona z Androidem. Takie strony internetowe Wadowice z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród turystów.