Opis realizacji

„Człowiek uczy się całe życie”. To powiedzenie zawiera sporo prawdy, ponieważ wykonując realizację dla firmy IGOM Pracownia Twórczej Edukacji z Dąbrowy Górniczej ulepszyliśmy wiele naszych marketingowych kompetencji. Jednak najważniejszą misją było dostarczenie prostych i skutecznych rozwiązań z zakresu e-commerce, które idealnie wpisałyby się nie tylko w aktualne trendy, ale przede wszystkim byłyby dopasowane do bieżących potrzeb klienta.

Profil działalności zleceniodawcy opiera się na produkcji art. edukacyjnych i zaopatrzeniu w nie placówek oświatowych. O ile z produkcją radzi sobie całkiem nieźle, o tyle w przypadku e-handlu potrzebował naszej pomocy. Dlatego ekipa Proadax podjęła się wdrożenia nowoczesnego systemu sprzedaży online, który zoptymalizował proces zakupowy.

Do bólu uproszczony homepage i wyrazisty katalog produktów – wspólnie uznaliśmy, że klient nie może błądzić po zakamarkach e-sklepu, tylko szybko zaopatrzyć się w potrzebne materiały edukacyjne dla swojej placówki. Sklep wyposażyliśmy w silnik WooCommerce ze stajni WordPressa, który urzeka prostotą działania i intuicyjnością obsługi, a w dodatku jest wtyczką typu open source, więc nie wymaga bajońskich sum.

Oczywiście, nie zapomnieliśmy o integracji. Wykonany e-sklep Dąbrowa Górnicza podłączyliśmy do systemu kurierskiego firmy InPost, dzięki czemu proces wysyłkowy jest skrócony do minimum – klient na etapie zamówienia wybiera paczkomat lub dostawę do domu. Sprzedający w międzyczasie otrzymuje etykiety gotowe do druku i naklejenia.

Kolejnym udogodnieniem jest integracja z wFirma. Dzięki uproszczeniu księgowania, żadna wpłata ani faktura nie zniknie, bo wszystko rejestrowane zapisuje się w systemie na bieżąco.

Każdy sklep wymaga przemyślanej interakcji z klientami. Dlatego wdrożyliśmy profesjonalny e-mail marketing, który pozwala na: zbudowanie bazy klientów, promowanie produktów, działania PR oraz umożliwia prowadzenie analiz marketingowych. A to z kolei przekłada się na optymalizację sprzedaży i wzrost zysków.