Opis realizacji

Wszyscy znamy ten klasyk: pewne są tylko śmierć i podatki. I właśnie o tych podatkach mowa, a konkretnie o obsłudze księgowej i rachunkowej. W tej branży działa nasz nowy zleceniodawca – Impuesto Biuro Rachunkowe i Doradcze ze stolicy. Natomiast celem niniejszej realizacji było zaprojektowanie strony www Warszawa w formie wizytówkowej, gdzie za cel obrano prostotę i przejrzystość.

Stronę zaprojektowaliśmy w oparciu o popularny CMS z rodziny WordPress, który posiada łatwy w obsłudze panel administracyjny oraz intuicyjny i przyjazny interfejs. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość aktywacji różnorodnych wtyczek. Witryna została wykonana zgodnie ze standardem Responsive Web Design, co zapewnia jej prawidłowe wyświetlanie na ekranach PC, laptopa, tabletu czy smartfona.

Szata graficzna nawiązuje do profilu działalności firmy, gdzie dominują biel, granat i złoto. To barwy stonowane, kojarzące się z zaufaniem, profesjonalizmem i solidnością. Strona główna zachęca użytkownika stockową grafiką o tematyce biznesowej. Dzięki zastosowaniu „pływającego menu” i praktycznego „back to the top buttona” można łatwo nawigować i przeglądać treści. Natomiast przewijając w dół, oczom klienta ukażą się opisy kolejnych zakładek, dzięki którym pozna on firmę, ofertę oraz przeczyta przydatne porady. Warto podkreślić, że prowadzenie bloga firmowego Warszawa to doskonały sposób na poprawienie pozycji w wyszukiwarce Google oraz budowa profesjonalnego wizerunku firmy w Sieci. Szata graficzna strony głównej nie utrudnia percepcji, a dzięki dodaniu dedykowanych bloków ułatwia znalezienie potrzebnej informacji. Te niepozorne dodatki wpływają korzystnie na ogólny UI/UX strony internetowe Warszawa.

Ważnym elementem realizacji jest integracja Livechat FB Messenger, która umożliwia natychmiastowy kontakt w godzinach pracy biura oraz zwiększa ilość zapytań o ofertę. Oprócz tego, witryna zawiera tradycyjny kanał kontaktu – formularz zapytań. Z kolei integracja z Google Maps pozwala na lokalizację biura na mapie stolicy, a także umożliwia wyznaczenie trasy dojazdu. Co więcej, dane teleadresowe na stronie są interaktywne – wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść do poczty e-mail lub nawiązania połączenia telefonicznego.