Opis realizacji

Czasem zdarza się, że otrzymujemy takie zlecenia, które wymagają postawienia kropki nad „i”. Tak było w przypadku strony internetowej dla firmy introcar.pl z miasta Suchań na Pomorzu Zachodnim, zajmującej się usługami transportowymi. W tej realizacji klient zażyczył sobie, aby ekipa naszych grafików wykonała naprawdę dobre infografiki, które w ciekawy, prosty i przejrzysty sposób przekazywałyby ważne treści na temat składania i realizacji zamówień oraz podkreślałyby najważniejsze atuty firmy.

Tworzenie stron Suchań to bardzo specyficzne zajęcie, które wymaga przemyślanych rozwiązań i takiego rozplanowania contentu i grafik, aby odwiedzający je użytkownik mógł w szybki i łatwy sposób poznać firmę, zorientować się w jej ofercie oraz sprawdzić ceny, a także nawiązać kontakt np. w celu umówienia spotkania. I tutaj pierwsze skrzypce odgrywają graficy/webdesignerzy, których zadaniem jest opracowanie infografik oraz takie zakodowanie strony, by osoba przeglądająca serwis stwierdziła: „pasuje mi ta oferta, właśnie tego szukałem”.

W realizacji zastosowaliśmy ruchome infografiki Suchań, które wyróżniają się na tle strony za sprawą użytych barw, tj. niebieskiego i pomarańczowego. Z jednej strony jasno pokazują, czego dotyczy dany kafelek, a z drugiej sygnalizują, że warto tam zajrzeć – niejako wzywają do działania – coś w rodzaju „call to action”. Natomiast dodane ikonki to proste symbole komunikujące, czego można się spodziewać po kliknięciu w nie. Słowem minimalizm i prostota w każdym calu. Tylko takie rozwiązania gwarantują piekielną skuteczność w dzisiejszym świecie przeładowania informacyjnego. Ponadto, dzięki wspomnianym zabiegom znacząco poprawił się UX i UI – tutaj na szczególną uwagę zasługuje sekcja „o nas”, która jest przykładem tego, jak powinno się tworzyć przyjemną w odbiorze i ciekawą grafikę. Naszym zdaniem zleceniodawca w najbliższym czasie zyska grono nowych klientów, a jego obroty wzrosną.