Opis realizacji

Cudowny jest świat dziecka, dlatego tak dobrze nam się pracowało przy tworzeniu strony Leśnych Ludków. Głównym założeniem tej realizacji było takie skonstruowanie strony, by zarówno rodzice  dzieci żłobkowych, jak i dzieci przedszkolnych mieli pełny dostęp do informacji na temat placówki w jednym miejscu. Stąd pomysł na wykorzystanie systemu multisite. Pozwala on na postawienie kilku stron – w naszym przypadku dwóch – korzystając z jednej instalacji WordPress i jednej bazy danych.  Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne od strony administratora witryny: każdą z tych gałęzi strony można zarządzać niezależnie, jednocześnie wszelkie aktualizacje czy dodawanie pluginów wykonuje się tylko raz.

Już na stronie startowej Leśnych Ludków mamy jasny podział na żłobek i przedszkole. Wybierając jedną z opcji, przechodzimy na podstrony, gdzie rodzic bez przeszkód odnajduje wszelkie informacje na temat rekrutacji czy to do przedszkola czy żłobka, opłat, organizacji codziennych zajęć. Istnieje również możliwość pobierania dokumentów potrzebnych przy zapisie do placówki. Dodatkowym atutem jest zakładka galeria, która z pewnością zachęci niezdecydowanych jeszcze rodziców do podjęcia decyzji.

Całość strony – zarówno przedszkolnej, jak i żłobkowej – okraszona jest unikalnym projektem graficznym, mocno nawiązującym do nazwy placówki. Specjalnie stworzone na potrzeby strony grafiki przeplatają się ze zdjęciami uśmiechniętych i radosnych dzieci. Stylistyka ta mocno wpisuje się w beztroski świat dziecka.