Opis realizacji

Zespół Proadax otrzymał zadanie prosto z krainy legendarnych żup solnych, czyli Wieliczki koło Krakowa. Otóż, jeden z tamtejszych przedsiębiorców poprosił nas o wykonanie nowego projektu witryny internetowej dla firmy Malux, która zajmuje się sprzedażą i realizacją pięknych parkietów oraz schodów na zamówienie. Ten fach, podobnie jak nasz, wymaga cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu. Dlatego skupiliśmy się na użyciu wyjątkowo prostych rozwiązań z zakresu web designu, by udowodnić, że nawet tak tradycyjny biznes może mieć ciekawą i funkcjonalną stronę www Wieliczka.

Cel był jeden – spełnić wymagania zleceniodawcy, a także najbardziej wymagających użytkowników, czyli klientów zamawiających podłogi. Jasny layout z asymetrycznymi kafelkami home page’a okazał się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu witryna zyskała na oryginalności. Ponadto, strona wyróżnia się minimalistycznym designem na tle swoich konkurentów z branży – nie jest przeładowana contentem ani nie posiada zbyt rozbudowanej formy. Natomiast zastosowanie stonowanej kolorystyki, nawiązującej do branży, było przemyślanym zabiegiem – świetnie podkreśla wizerunek firmy jako tej profesjonalnej.

Prostota projektu zakodowanego wg trendów UI/UX to korzyść dla klientów, gdyż szybko mogą znaleźć to, co ich interesuje, czyli ofertę, zdjęcia realizacji oraz widoczne dane kontaktowe. Stronę wykonaliśmy w standardzie Responsive Web Design, dzięki temu osoby korzystające z dowolnego urządzenia mobilnego czy PC, mogą bez problemu ją przeglądać niezależnie od wielkości i rozdzielczości wyświetlacza. To bardzo praktyczne, a zarazem nowoczesne rozwiązanie, które docenią klienci oczekujący płynnej nawigacji po stronie.

Projekt witryny zakładał utworzenie 6-sekcyjnego menu, bowiem idealnie porządkuje treść. Każda z nich jest opatrzona fotografią lub grafiką. Na uwagę zasługuje kafelek kontaktowy, gdyż posiada integrację z Mapami Google – ułatwiając klientom lokalizację firmy na mapie gminy Wieliczka.

Otrzymane referencje