Opis realizacji

Marki, które działają na skalę światową, nie mogą odstawać od wysokich standardów, jakie narzuca konkurencja. Zanim więc przystąpiliśmy do projektowania strony Novak Designers, przeprowadziliśmy badanie dotyczące aktualnych trendów w tworzeniu witryn dla branży obuwniczej. To był jedyny sposób na stworzenie realizacji, która przebija swoim designem wszystkie pozostałe.

Szybko ustaliliśmy, że prym wiedzie estetyczne wplecenie filmu na stronie głównej. Wdrożyliśmy więc pokaz slajdów, który w tle posiada video. Dla poszczególnych kategorii przygotowaliśmy zdjęcia, które po najechaniu myszką się powiększają i zmienia się ich przezroczystość. Stawialiśmy na proste komunikaty tekstowe w cienkim obramowaniu, które świetnie pasują do nowoczesnej stylistyki.

Sklep wygląda prosto, ponieważ w tej branży zdjęcia produktów mają grać główną rolę, a nie grafika. Od strony technicznej było jednak tutaj wiele do zrobienia, ponieważ jest tutaj zainstalowany system zmieniający waluty. Było to konieczne, ponieważ serwis przygotowany jest w dwóch wersjach językowych i pozwala na zakupy klientom z różnych stron świata. Aby umożliwić wygodne dokonanie płatności, zdecydowaliśmy się na integrację z PayPalem, przy pomocy którego można wykonywać bezpieczne przelewy międzynarodowe.

Sklep jest zintegrowany z kanałami społecznościowymi, które odgrywają dziś kluczową rolę w utrzymywaniu relacji z fanami marki i pozyskiwaniem nowych klientów. Responsywny design z kolei pozwala na wygodne przeglądanie strony. Użytkownik może całkowicie skupić się na wyborze produktu, bo poszczególne elementy graficzne samoczynnie dostosowują się do rozmiarów ekranu urządzenia, z którego korzysta.