Opis realizacji

Choć historia nowoczesnego spawania liczy sobie ponad 160 lat, to współcześnie żadna działalność przemysłowa i budowlana nie może obejść się bez udziału tej technologii. Doskonale rozumie to nasz nowy klient firma Olwedo-Mount z Woźnik, która na co dzień zajmuje się produkcją konstrukcji metalowych i świadczeniem szerokiej palety usług montażowych, ale nie tylko. Z kolei nam powierzono wykonanie nowoczesnej strony www okolice Katowic. Jak poradziliśmy sobie z tym zadaniem?

Na początku opracowaliśmy plan witryny, na który nanieśliśmy sugestie klienta podczas briefingu, a następnie wspólnie uzgodniliśmy detale. W efekcie powstała lekka i przyjazna w odbiorze strona internetowa bazująca na platformie CMS sygnowana znakiem WordPress. Oznacza to dwie rzeczy – bezproblemową obsługę administracyjną witryny oraz olbrzymie możliwości konfiguracji i rozbudowy w przyszłości. Czyli w sam raz dla rozwijającej się firmy z branży przemysłowej.

Spoglądając na szatę graficzną i stronę główną, na pierwszy plan wysuwa się szablon dostosowany do profilu działalności zleceniodawcy oraz uporządkowane rozmieszczenie poszczególnych sekcji. Poza tym, występuje jasny i przejrzysty layout wraz z dedykowanymi, interaktywnymi kafelkami ofertowymi i favikonami. Przekłada się to na zdecydowanie lepszą percepcję contentu przez użytkownika. Przechodząc do niuansów technicznych, należy zauważyć, że wykonana strona spełnia standard RWD, a więc daje możliwość wyświetlania jej na ekranie każdego urządzenia mobilnego. Co więcej, takie ułatwienia jak „back to the top button” czy „pływające menu” zapewniają intuicyjną nawigację i poprawiają funkcjonalność serwisu. Podobnie jak inne przygotowane przez Proadax witryny www okolice Katowic, także i ta w zakładce realizacji posiada moduł galerii z opcją slideshow i fullscreen, co poprawia komfort przeglądania wykonanych projektów.

Podsumowując tę realizację, należy jeszcze dodać, że nie zabrakło też przydatnej integracji strony z GoogleMaps, co ułatwia lokalizację firmy i wyznaczenie trasy dojazdu. Ponadto, w zakładce kontaktowej dodaliśmy krótki formularz kontaktowy, dzięki któremu każdy zainteresowany ofertą będzie mógł złożyć oficjalne zapytanie.