Opis realizacji

Rozwój rynku mieszkaniowego to duża szansa na rozwój dla lokalnych podwykonawców i biur nieruchomości. Jednym z takich biur, tj. Investor Nieruchomości z Wadowic mieliśmy przyjemność współpracować w zakresie wykonania strony internetowej będącej wizytówką nowego projektu inwestycyjnego, czyli zawadkaosiedlesloneczne.pl. Co znalazło się w tej realizacji?

Biorąc pod uwagę charakter branży, należało dogłębnie przeanalizować potrzeby naszego zleceniodawcy, ale przede wszystkim to, na co zwracają uwagę potencjalni nabywcy nieruchomości. To bardzo ważna sprawa, ponieważ decyzję o zakupie domu czy mieszkania podejmuje się na wiele lat. A ta musi być dobrze przemyślana pod każdym względem. Aby ułatwić ten wybór, nasz zespół zaproponował projekt strony www Wadowice, która w pierwszej kolejności eksponowałaby korzyści płynące z zamieszkania na nowym osiedlu w Zawadce k. Wadowic. Przydatne okazało się, umiejętne operowanie słowem (język korzyści) przez naszego copywritera, który przygotował opisy dedykowane potencjalnym pod kątem potrzeb przyszłych mieszkańców osiedla.

Same treści to nie wszystko, dlatego grafika Wadowice musiała spełniać rolę kolejnego elementu, który wzbudzałby zaufanie i zachęcał do odkrywania kolejnych podstron dotyczących inwestycji. Zadaniem Graphic Designera było stworzenie wizerunku, w którym biuro nieruchomości staje się solidnym partnerem i doradcą przy wyborze optymalnego miejsca zamieszkania. Partnera, na którym można polegać. Stąd też stonowane barwy, brak drobnego druczku oraz przejrzyste sekcje, z których jasno wynika, że wszystko zostało przygotowane z myślą o potrzebach przyszłych właścicieli apartamentów. Na stronie głównej znajdują się wizualizacje nowych obiektów, jak również przykładowe aranżacje wnętrz. Do tego opis standardu technicznego oraz sekcja poświęcona atutom z użyciem dedykowanych favikon. W kolejnych zakładkach witryny użytkownik zobaczy film przedstawiający prezentację inwestycji, a także pozna szczegóły nt. rodzajów i jakości zastosowanych materiałów. Jest też zakładka „dziennik budowy” z modułem galerii zdjęć, czyli kolekcja fotografii z realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Pod kątem technicznym opracowana strona internetowa bazuje na systemie WordPress, który doskonale sprawdza się w roli przyjaznego i łatwego w obsłudze CMS-u. Witrynę zaprojektowaliśmy w oparciu o standard RWD, co przekłada się na prawidłowe wyświetlanie contentu na dowolnym urządzeniu mobilnym. Za płynną nawigację odpowiadają „pływające menu” i „back to the top button”. Potencjalni nabywcy docenią też wdrożone integracje – LiveChat Facebook Messenger, która zapewnia szybkie nawiązanie kontaktu z biurem nieruchomości. Co ważne, integracja z social media (Facebook, Instagram, YouTube) zwiększa potencjał SEO witryny oraz skupia wokół inwestycji społeczność klientów. Z kolei zwolennicy bardziej formalnego kontaktu z pewnością skorzystają z dostępnego formularza kontaktowego oraz integracji z GoogleMaps umożliwiającej szybkie zlokalizowanie inwestycji i dojazd do niej.