Opis realizacji

Po raz drugi mieliśmy przyjemność wykonywać realizację dla firmy Passimed z Krakowa, która zajmuje się zaopatrzeniem służby zdrowia, prywatnych gabinetów medycznych oraz instytucji państwowych w m.in. materiały medyczne i specjalistyczne środki utrzymania czystości. Kompleksowe usługi naszego Klienta wymagały szczególnego podejścia do projektowania witryny oraz zastosowania rozwiązań, które pozwoliły przedstawić ofertę firmy w przejrzysty sposób.

Bogaty asortyment produktów był sporym utrudnieniem podczas tworzenia strony internetowej Kraków. Bazując na wcześniejszym doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas pracy z firmą Passimed, stworzyliśmy stronę oparta na silniku WordPress w technologii RWD. Dzięki temu rozwiązaniu, jej układ automatycznie dostosowuje się do ekranu dowolnego urządzenia. Responsywne strony www są nie tylko przyjazne użytkownikom, ale także lepiej oceniane przez Google, co wpływa na ich pozycję w wyszukiwarce. Strona wizytówkowa Kraków zyskała atrakcyjny wygląd dzięki stonowanej kolorystyce, która kojarzy się z branżą medyczną sliderowi z grafikami i pływającemu menu. Najważniejszym elementem na minimalistycznej stronie głównej są inteligentne kafelki, które przenoszą użytkownika do poszczególnych kategorii oferowanych produktów.

W celu poprawy funkcjonalności strony www Kraków zdecydowaliśmy się na zastosowanie kilku rozwiązań, które ułatwiają zarządzanie witryną oraz umożliwiają bezproblemowy kontakt z firmą. To m.in. interaktywne dane kontaktowe – użytkownik może skorzystać z kontaktu przez telefon i e-mail oraz zintegrowany z Mapami Google formularz kontaktowy. Zastosowanym przez nas rozwiązaniem, które wpływa na funkcjonalność witryny, jest również możliwość udostępniania grup produktowych za pośrednictwem Facebooka i Twittera. Strona Passimed zyskała też przydatną integrację z Facebookiem, która umożliwia budowanie własnej społeczności.

Minimalistyczny design oraz ograniczenie do niezbędnego minimum zawartości strony głównej pozwalają użytkownikowi w pełni skupić się na bogatym asortymencie produktów oferowanych przez Passimed.