Opis realizacji

Nowoczesne usługi ubezpieczeniowe, logistyczne i poligraficzne to wyróżniki każdej rozwiniętej gospodarki, gdzie liczy się czas, jakość i zadowolenie klienta. W Dolinie Karpia również nie brakuje takich firm, a jedna z nich to PF Zator, opierająca swoją działalność na szeroko pojętych ubezpieczeniach. Co ciekawe, podmiot ten jest stałym klientem agencji Proadax, po raz kolejny zwracając się z zapotrzebowaniem na opracowanie serwisu www Zator.

W realizacji skupiliśmy się na stworzeniu strony internetowej, która integruje kilka rodzajów usług: wspomniane ubezpieczenia, usługi kurierskie, ksero i wyrób pieczątek. Było to wyzwanie, gdyż wszystko musiało zostać dokładnie zaplanowane i dobrze przemyślane, aby każda sekcja serwisu działała szybko i niezawodnie, oferując usługobiorcom najwyższą jakość połączoną z dobrym UX/UI.

Witryna została zaprojektowana wg nowoczesnego standardu RWD, dzięki czemu można ją oglądać na dowolnym ekranie urządzenia mobilnego. Skrolowanie i powrót do home page’a jest ułatwiony za pomocą „back to the top button”, a „pływające menu” zapewnia stały dostęp do kluczowych sekcji. Stronę główną wypełnia przyjemna i wzbudzająca zaufanie grafika oraz stonowany (layout). Intuicyjna nawigacja z zapadającymi w w pamięć obrazkami pozwala szybko dotrzeć do konkretnego działu z usługami bądź zajrzeć do bloga, który stanowi solidne zaplecze SEO, podnosząc pozycję serwisu w wyszukiwarce.

Na uwagę zasługuje sekcja „Strefa Klienta”, którą wzbogacono zestawem funkcjonalnych formularzy kontaktowych z wnioskami, umożliwiając tym samym szybkie załatwienie sprawy potencjalnym i aktualnym klientom. Dodano też karuzele, dynamicznie prezentujące logotypy marek oferowanych ubezpieczeń i firm kurierskich.

Duży nacisk położono na kanały komunikacji elektronicznej „real-time”, wdrażając integrację LiveChat FB Messenger, WhatsApp i implementując integrację z FB. Tradycyjnie wdrożono też integrację z Google Maps, która ułatwia lokalizację siedziby i dojazd. W efekcie cały serwis internetowy Zator prezentuje się estetycznie oraz przyciąga uwagę grupy docelowej. Podsumowując, potrzeby zleceniodawcy zostały w pełni zrealizowane.