Opis realizacji

Czy strona internetowa Piaseczno może być jednocześnie wyjątkowo prosta i czytelna, a przy tym pełna praktycznych informacji, porad, zjawiskowych fotografii oraz z zachowaniem najwyższych technologicznych standardów? Okazuje się, że jest to możliwe, a dobrym przykładem niech będzie realizacja witryny dla Szkoły Jazdy Konnej dla Dzieci „Pony Express” z Wólki Pęcherskiej k. Piaseczna, która galopem wdarła się do sieci z pomocą ekspertów z Proadax i nie zamierza odpuszczać konkurencji.

Głównym atutem opracowanej strony internetowej było uproszczenie homepage’a w taki sposób, by użytkownik nie miał problemów z dotarciem do najważniejszych informacji nt. szkoły, oferty i wartości, którymi się kieruje. Rozwiązaniem okazała się lekka i przyjazna odwiedzającemu 6-zakładkowa strona wizytówkowa. To bardzo dobry pomysł, by doświadczenie użytkownika (UX) było jak najlepsze, a zarazem zachęcające do skorzystania z usług szkoły. Witryna w formie wizytówki umożliwia szybką i skuteczną prezentację firmy, oferty oraz aktywności uzupełniających – hodowli, poszczególnych koni i pensjonacie dla tychże. Inną zaletą takiego rozwiązania jest bardzo łatwa obsługa administracyjna witryny, z którą poradzi sobie każdy.

Niekwestionowaną zaletą wizytówki  Piaseczno jest dodanie szeregu fotografii wysokiej jakości zarówno w formie slajdera, jak i dużych, przewijanych sekcji layoutu, które sprawiają, że klient wręcz „kupuje oczami”. Uzyskany efekt jest zjawiskowy, przez co odwiedzający zostaje „zaktowiczony” przy stronie na dłużej.

Dużym udogodnieniem dla przeglądającego witrynę jest zastosowanie technologii Full Responsive Web Design (RWD), dzięki której strona dopasowuje się do dowolnego ekranu: laptopa, tabletu, smartfona czy poczciwego PC.

Każdy adept jazdy konnej będzie mógł na bieżąco śledzić poczynania szkoły i hodowli poprzez integrację witryny www Piaseczno z social media typu Facebook i Instagram. Natomiast zamieszczenie Mapy Google w zakładce kontaktowej sprawi, że potencjalny klient bez problemu odnajdzie obiekt naszego zleceniodawcy.