Opis realizacji

Obecnie pojęcie pandemii jest odmieniane przez wszystkie przypadki, ale obok przeciążonych SOR-ów, również pomoc psychologiczna okazała się być kwestią niezwykle ważną. Mowa tu przede wszystkim o dzieciach i nastolatkach, którzy bardzo mocno odczuwają skutki izolacji i ograniczonego kontaktu społecznego z rówieśnikami. Dlatego też nasza nowa realizacja obejmowała wykonanie serwisu internetowego dla Przychodni CMed z Warszawy, która świadczy opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży.

Ludzka psyche to bardzo delikatna sfera, więc taki proces jak projektowanie stron internetowych Warszawa wymagał specjalnego podejścia, aby gotowa witryna: po pierwsze, wzbudzała zaufanie pacjentów i opiekunów, a po drugie, była niezwykle łatwa w obsłudze dla osób potrzebujących pomocy. W związku z tym zastosowano nowoczesną technologię z zakresu web designu, opierającą się o standard RWD. W efekcie pomocne treści będą dopasowane do wyświetlacza dowolnego urządzenia mobilnego, tj. smartfona, tabletu czy laptopa. Co więcej, przewijanie witryny ułatwia implementacja praktycznego „back to the top buttona” oraz „pływającego menu”. Zatem nawigacja jest prosta, szybka i intuicyjna, co w przekłada się na optymalny poziom UI/UX.

Pozytywny wpływ na odbiór i percepcję serwisu z wpływa dobranie delikatnej i uspokajającej oprawy szaty graficznej w postaci stonowanych, neutralnych kolorów oraz dobrze kojarzących się fotografii. Na stronie głównej umieszczono wymowną grafikę oraz krótki opis profilu działalności placówki. Warto też zwrócić uwagę na logicznie uporządkowany interfejs oraz przejrzystość dostępnych treści, które zdecydowanie podkreślają sferę wizualną strony www Warszawa.

Umawianie wizyt w poradni zostało udostępnione także w formie online, a wszystko dzięki modułowi rezerwacyjnemu zawierającemu łatwy do wypełnienia formularz. Ciekawym rozwiązaniem są też designerskie favikony, które podkreślają ważne treści zawarte w serwisie jak np. dane teleadresowe. W serwisie nie brak także praktycznych integracji z Google Maps, które ułatwiają zlokalizowanie każdej filii poradni.