Opis realizacji

Budowa zaawansowanych technologicznie serwisów internetowych to nie tylko chleb powszedni ekipy Proadax, ale także pasja i nowe możliwości rozwoju. Nowoczesna strona internetowa Wrocław, którą stworzyliśmy dla GRETOM Consulting, to już druga realizacja na rzecz tej firmy. Tym razem otrzymaliśmy misję opracowania eksperckiej witryny informacyjno-sprzedażowej. Przedsiębiorstwo działa w branży przemysłowej oraz dostarcza szereg metod wspomagających zarządzanie jakością (FMEA), w formie specjalistycznego oprogramowania. W konsekwencji stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem, ponieważ w tym sektorze liczy się czas, skuteczność i, nomen omen, wysoka jakość wykonania.

Szablon serwisu to rozbudowana strona wizytówkowa Wrocław, która wyróżnia się uspokajającym layoutem, bazując na bieli i odcieniach niebieskiego. Logiczne uporządkowanie zakładek i kryjącego się w nich contentu pozwala użytkownikowi na sprawną nawigację. Stronę wzbogaciliśmy także o moduł angielskiej wersji językowej. Zastosowanie standardu RWD (Responsive Web Design) zapewnia bezproblemowe uruchomienie witryny na urządzeniach mobilnych.

Głównym celem serwisu jest sprzedaż oprogramowania w trybie online – klient pobiera produkt na dysk swojego urządzenia poprzez e-sklep lub korzysta z systemu pobierania programu w wersji demo. Co więcej, wdrożyliśmy możliwość przydzielenia unikalnej licencji dla pobieranego programu z poziomu systemu. W efekcie cała operacja zostaje zabezpieczona i nie naraża na straty. Ponadto, opcja monitorowania pobieranego programu znacząco poprawia ergonomię od strony klienta.

Zaletą wykonanego systemu jest opcja wysyłki automatycznych wiadomości e-mail do użytkowników, którzy zamówili oprogramowanie i chcieliby otrzymywać przydatne informacje dot. nowych rozwiązań i ofert.

Interakcja z klientem to podstawa e-marketingu, dlatego strona zyskała integrację z kanałami mediów społecznościowych, tj. Facebook, YouTube, LinkedIn. Z kolei błyskawiczną komunikację w formie czatu zapewnia platforma Tidio.