Opis realizacji

Dolina Karpia słynie z ludzi, którzy mają pasję i serce do tego, co robią. Dlatego ta realizacja to podróż po krainie pięknych dekoracji, kwiatów oraz możliwość przekonania się o tym, co potrafi ludzka wyobraźnia, jeśli tylko pozwoli się jej działać. Pracownia ARTFlorystyczna zajmująca się tworzeniem bukietów, kreowaniem dekoracji na różnego rodzaju uroczystości oraz ich wypożyczaniem, poprosiła nas o zaprojektowanie profesjonalnej strony www Zator. W końcu rzeczy ładne i budzące zachwyt powinno się promować w przestrzeni wirtualnej, czyż nie?

Z ta myślą i wytycznymi Klientki zabraliśmy się za kolejny projekt, który powinien kusić prostotą, elegancją oraz zapraszać każdego użytkownika do skrolowania oferty. Ucieleśnieniem pierwszego założenia było zastosowanie szablonu wizytówkowego WordPress, który słynie z minimalistycznych rozwiązań. Dzięki tej technologii, witryną łatwo administrować, a do tego jej układ graficzny jest przyjazny dla oczu i percepcji potencjalnych Klientów. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wdrożenia takich usprawnień jak Responsive Web Design (kompatybilność wyświetlania na urządzeniach mobilnych) czy „pływającego menu” ułatwiającego nawigację.

W przypadku layoutu zastosowaliśmy delikatne, pastelowe kolory nawiązujące do profilu działalności firmy, a do tego na stronie głównej dodaliśmy 3-planszowy slajder, który dotyczy oferowanych usług. Warto dodać, że przewijając stronę, kolejne sekcje pojawiają się dynamicznie – „wjeżdżają” i zachęcają do dalszego przewijania witryny Zator. Oczywiście nie zabrakło galerii zdjęć, która przedstawia fantazyjne, kwiatowe kreacje i dekoracje. Aby móc je komfortowo przeglądać, moduł galerii pozwala włączyć pokaz slajdów oraz posiada opcję powiększenia danej fotografii, aby obejrzeć detale.

Oczywiście to nie koniec udogodnień, ponieważ tworzenie stron www Zator to także implementacja przydatnych integracji jak FB/Insta oraz nadanie danym kontaktowym interaktywności. W rezultacie, użytkownik strony, kiedy wyrazi chęć kontaktu, będzie mógł kliknąć na adres e-mail, który od razu uruchomi program pocztowy. A jeśli kliknie słuchawkę, to przy korzystaniu ze smartfona z Androidem, będzie mógł od razu nawiązać kontakt telefoniczny.

Kwestia szybkiej i bezpośredniej komunikacji została rozwiązana przez wdrożenie aplikacji LiveChat FB Messenger. Natomiast w w zakładce kontaktowej dodano funkcjonalny formularz kontaktowy służący zapytaniom ofertowym. Wdrożono również integrację z Google Maps, która ułatwia lokalizację oraz pozwala wyznaczyć trasę dojazdu do firmy naszej Klientki.