Opis realizacji

Rok szkolny 2020-2021 zapisał się na kartach historii całego świata jako okres nauki zdalnej. To oczywiście nowość oraz szereg wyzwań, z którymi musiały się zmierzyć placówki oświatowe niemal we wszystkich krajach naszego globu. Dlatego też przygotowaliśmy coś dla andrychowskich przedszkolaków, ich rodziców i pedagogów, a mianowicie pakiet 5 nowoczesnych stron internetowych dla 5 gminnych przedszkoli.

Warto podkreślić, że tworzenie stron www Andrychów dla przedszkoli to swego rodzaju misja, która nakazuje skupić się na potrzebach bardzo wymagającego klienta, tj. rodzica i jego skarbu, czyli – dziecka. W związku z tym, głównym zadaniem było opracowanie serwisu na bazie szablonu wizytówkowego, który byłby bajecznie prosty w obsłudze, a jednocześnie dawał sporo możliwości w zakresie odkrywania treści i przeglądania materiałów multimedialnych. Oczywiście nie obyło się bez pomocy doświadczonego grafika, który zaproponował wyjątkowo miłe i pozytywnie nastrajające grafiki i kolory. Kwestia wizualna takiej strony jest bardzo ważna, bowiem wzbudza zaufanie u odbiorcy. Dlatego też homepage obfituje w niestandardowe grafiki, pastelowe kolory oraz interaktywne favikony z wyborem grupy przedszkolnej.

Przechodząc do rozwiązań technicznych, warto zauważyć zastosowanie nowoczesnego standardu RWD wraz z „pływającym menu” i „back to the top button”. Jest to gwarancja doskonałego odbioru witryny na urządzeniach mobilnych oraz pozwala na łatwą i sprawną obsługę nawigacji. Efekt? Wysoki poziom UI/UX. Ponadto, dodano sekcję galerii z opcją slideshow oraz sekcję „aktualności” z możliwością szybkiego przejścia do kolejnych wpisów z interesującymi informacjami, bez wracania do strony głównej.

Co ważne, witrynę zaprojektowano zgodnie z wytycznymi WCAG (Web Content Accessibility Guidlines), czyli standardem dedykowanym placówkom publicznym, który ułatwia dostęp do contentu osobom z różnymi niepełnosprawnościami np. wadami wzroku. Dodatkowo, wdrożono przekierowania do platformy ePUAP oraz BIP zgodnie z wymogami dla jednostek publicznych. Z kolei w sekcji kontaktowej dodano integrację z Google Maps, która pozwala na łatwą lokalizację przedszkoli i wytyczenie trasy dojazdu. Natomiast tuż obok strony www Andrychów można zadawać pytania, wypełniając krótki formularz kontaktowy.