Opis realizacji

Niektórzy nasi Klienci pragną mieć stronę jedyną w swoim rodzaju – wykonaną nie na podstawie gotowego szablonu, lecz zaprojektowaną specjalnie dla ich potrzeb. Uwielbiamy takie kreatywne wyzwania, dlatego już podczas pierwszej rozmowy podjęliśmy decyzję, że stworzymy stronę internetową Przystań nad Stawem.

Kluczem do stworzenia dobrego layout’u jest zrozumienie, jakiego efektu oczekuje Klient. Zanim więc przystąpimy do prac, robimy proste badanie, które pozwala nam mniej więcej sklasyfikować gust danej osoby. Tym sposobem pierwsza wersja szablonu graficznego, jaką poddaliśmy pod ocenę Klienta, została zaakceptowana bez najmniejszych zastrzeżeń.

Przyszedł czas na cięcie szablonu, kodowanie i optymalizację pod kątem prędkości. Stworzony przez nas projekt najlepiej odnalazł się w technologii one-page wzbogaconej efektam parallax. Teoretycznie trzeba jednak uznać tę realizację za swojego rodzaju hybrydę, ponieważ moduł aktualności wyświetlany na stronie głównej odsyła odwiedzającego do osobnych podstron zawierających pełną treść artykułów. Przez zastosowanie takiego zabiegu zdołaliśmy utrzymać porządek i czystość na stronie startowej.

Strona www jest oczywiście w pełni responsywna, podobnie jak formularz kontaktowy, który został przez nas osobiście przetestowany na różnych urządzeniach mobilnych. Jako, że mamy do czynienia z firmą sprzedającą pyszne lody, na samym dole zainstalowaliśmy moduł Google Maps pokazujący fragment zdjęcia satelitarnego, na podstawie którego odwiedzający szybko może zlokalizować dokładne położenie lokalu z lodami.