Opis realizacji

Restauracja Sajgon to spółka gastronomiczna, która posiada swoje lokale w Wadowicach, Zatorze i Andrychowie, serwując przy tym oryginalne dania kuchni wietnamskiej, chińskiej oraz tajskiej. Na potrzeby tego egzotycznego zleceniodawcy wykonaliśmy stronę internetową wzbogaconą o system zamówień online.

Zaprojektowana witryna www Zator wyróżnia się niebanalną kolorystyką oraz motywami zaczerpniętymi wprost z kuchni azjatyckiej. Na szatę graficzną składają się kontrastowe barwy, czyli pobudzająca czerwień i tajemnicza czerń, a do tego jasne tło. Homepage wabi smakoszy automatycznym sliderem zawierającym wysokiej jakości fotografie dań kuchni z Dalekiego Wschodu. Poniżej, zaprasza sekcja „o nas” z opisem firmy i modułem galerii ze zdjęciami wyświetlanymi w opcji miniaturek, pełnego ekranu i pokazu slajdów – słowem, uczta dla oczu. Następny dział to kafelkowa wizualizacja menu potraw uporządkowana wg grup, tj. przystawki, dania główne, zupy, napoje itd. Ponadto, jest też tzw. szczegółowe menu potraw, które, oprócz rozwijanej listy, jest też dostępne w formie pliku PDF z opcją jego pobrania. Równie ciekawą sekcją strony www Zator są „Oferty Specjalne”, gdzie można znaleźć rabaty dla konsumentów indywidualnych i firm.

Wspomniany system zamówień online umożliwia klientom szybsze i bardziej komfortowe składanie zamówień swoich ulubionych dań drogą elektroniczną. Dla restauracji Sajgon oznacza to efektywniejsze zarządzanie sprzedażą oraz sprawniejszą logistykę podczas realizacji zamówień w dostawie i na wynos.

Jeśli chodzi o względy techniczne, to w tej realizacji nie zabrakło wdrożenia standardu responsywności (RWD), który pozwala na prawidłowe wyświetlanie treści na wszystkich urządzeniach mobilnych. Za komfortową nawigację odpowiada m.in. „pływające menu” oraz „back to the top button”. Co więcej, dodaliśmy też, niezbędne dla firm z tej branży, integracje z social media (FB/Insta/TikTok), dzięki czemu klienci będą mogli śledzić fanpage i być na bieżąco z ofertą i akcjami promocyjnymi czy eventami kulinarnymi. W efekcie stworzenie zaangażowanej społeczności klienckiej, miłośników kuchni azjatyckiej, będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze. Z kolei w zakładce „kontakt” umieściliśmy interaktywne dane teleadresowe oraz integrację z GoogleMaps, która pozwala na zlokalizowanie wszystkich punktów Restauracji Sajgon, a także umożliwia wyznaczenie trasy dojazdu dzięki przyciskowi „Nawiguj teraz”.