Opis realizacji

Małopolska Zachodnia, w tym okolice Andrychowa to nie tylko zagłębie meblarskie czy obuwnicze, ale także wiele małych pracowni stolarskich, które oferują znakomite wyroby z drewna oraz profesjonalne usługi stolarskie. Jedną z takich firm jest nasz Klient z Andrychowa, który prowadzi autorski zakład stolarski specjalizujący się w wykonawstwie schodów drewnianych. Tym sposobem powstała nasza kolejna realizacja, która polegała na zaprojektowaniu strony internetowej schody-kargol.pl, a także liftingu logo firmy.

Głównym założeniem realizacji miało być prezentowanie oferty i dotychczasowych realizacji, dlatego nie jest to typowy serwis www Andrychów, a prosta i funkcjonalna strona, oparta na szablonie wizytówkowym WordPress. Dodatkową wytyczną było ograniczenie zbędnych informacji, a koncentracja na maksymalnej funkcjonalności, bowiem potencjalni Klienci na usługi stolarskie pragną zobaczyć swoje przyszłe schody, oglądając galerię zdjęć. Tak też uczyniliśmy, wdrażając rozbudowany moduł zawierający wysokiej jakości fotografie, które można przeglądać w trybie pokazu slajdów lub ręcznie oraz włączyć tryb pełnoekranowy.

Trzon witryny Andrychów stanowią grafiki i zdjęcia z domowych wnętrz, które zostały oblane jasnym tłem. W efekcie uzyskaliśmy bardzo estetyczny, czytelny i funkcjonalny homepage. Tekstu jest tu jak na lekarstwo – tylko króciutkie wspomnienie o firmie rodzinnej oraz oferowanych usługach, a ponadto duży slogan reklamowy pisany białą czcionką wyróżniony boxem w kolorze wyrazistego karmazynu. Efekt? Potencjalny Klient od razu wie, gdzie kliknąć, aby zobaczyć to, o czym marzy.

Jeśli chodzi o rozwiązania z zakresu UI/UX, to zastosowaliśmy standard Responsive Web Design, który ułatwia korzystanie ze strony www Andrychów na dowolnym urządzeniu mobilnym bez obaw o kompatybilność wyświetlania. Dodaliśmy przydatny back to the top button, aby nawigacja po witrynie była jeszcze szybsza. Jeśli oferta zainteresuje przyszłego nabywcę, to będzie on mógł skorzystać z zakładki kontaktowej, w której znajduje się łatwy w obsłudze formularz kontaktowy wzbogacony o zabezpieczenie CAPTCHA. Co więcej, wdrożyliśmy integrację z Google Maps, ułatwiającą lokalizację pracowni, jak również wyznaczenie trasy dojazdu. W ramach realizacji dział graficzny wykonał lifting logo Andrychów, dzięki czemu zyskało świeży wygląd oraz jeszcze łatwiej zapada w pamięć i dobrze nawiązuje do profilu działalności firmy.