Opis realizacji

Co się dzieje, kiedy na jednej drodze spotykają się innowacyjność, ciężka praca i realne potrzeby ludzi? Bingo! Powstaje nowoczesny startup, który rozwiązuje problemy klientów „tu i teraz”. Tak w skrócie można powiedzieć o działalności naszego nowego zleceniodawcy z Warszawy, który prowadzi serwis tablotechnologies.pl. Jest to tzw. elektroniczna giełda godzin lekarza, czyli platforma medyczna przyjazna pacjentom, lekarzom i przychodniom. W tej realizacji nasza ekipa miała za zadanie wykonać stronę www firmy oraz logo.

W tym projekcie liczyło się maksymalne uproszczenie wszelkich elementów, aby każdy pacjent, lekarz, rejestrator medyczny czy osoba zarządzająca przychodnią mogli łatwo zapoznać się z ofertą firmy, a następnie szybko i skutecznie pobrać dedykowaną aplikację. W związku z tym użyliśmy uniwersalnego szablonu typu onepage oraz postawiliśmy na ulubiony minimalizm – tak, ten sam, który wszyscy znamy z witryn Google’a. W efekcie grafika wręcz koncertowo prezentuje sekcje strony www Warszawa, serwując każdej grupie „konsumenckiej” swoją ofertę. Pastelowe i stonowane kolory, czytelna czcionka oraz kreatywne podejście „załatwiło” temat dobrego UI/UX.

Dodatkowo, technologia witryny opiera się na standardzie RWD, więc użytkownicy urządzeń mobilnych bez problemu będą skrolować content na swoich urządzeniach. W efekcie na stronie znajdziemy „pływające menu” oraz „back to the top button”, dzięki czemu potencjalny klient niczego nie przeoczy i od razu trafi do sekcji kontaktowej i pobraniowej z aplikacjami mobilnymi. Segmenty ofertowe to nie tylko estetyczna grafika czy zrzuty ekranu, ale także karuzele, które nadają witrynie życia.

Jednym z bardziej wymagających zadań było zaprojektowanie i wykonanie logo, aby jednoznacznie kojarzyło się z systemem medycznych e-rezerwacji. Proste linie, symboliczne kratki kalendarza i czerwony krzyżyk oraz wyrazisty tekst z nazwą firmy sprawiły, że logo Warszawa stało się minimalistycznym elementem identyfikacji wizualnej naszego klienta.