Opis realizacji

Z uwagi na fakt, że Dolina Karpia turystyką, atrakcjami i noclegami stoi, po raz kolejny otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie strony internetowej dla domku noclegowego. Tym razem gościliśmy w przytulnym Toffee House, który urzeka oryginalnym wystrojem oraz bardzo dobrym położeniem na turystycznej mapie Zatora. Do pełni szczęścia brakowało tylko profesjonalnej witryny www, której realizacji podjął się zespół Proadax.

Tworzenie stron internetowych Zator to wymagające zadanie, bowiem lokalna konkurencja jest nie tylko liczna, ale i bardzo różnorodna. Dlatego samo podążanie za trendami nie wystarczy – trzeba jeszcze czymś się wyróżnić. W realizacji dla Toffee House postawiliśmy maksymalną funkcjonalność, oryginalny design i dobre praktyki z zakresu UX/UI. A te z pewnością docenią użytkownicy.

Strona wizytówkowa Zator powstała w oparciu o popularny i funkcjonalny CMS spod znaku WordPress. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ posiada przyjazny dla właściciela obiektu panel administracyjny, mnóstwo opcji rozbudowy w postaci wtyczek oraz dostępność do systematycznych aktualizacji, które podnoszą bezpieczeństwo witryny Zator. Projekt wykonaliśmy w technologii responsywnej (RWD), dzięki czemu content będzie poprawnie wyświetlany na urządzeniach mobilnych. Na uwagę zasługuje też zastosowanie ułatwień nawigacyjnych w postaci „pływającego menu” oraz przycisku „back to the top button”.

Na stronie głównej nie brakuje zdjęć i specjalnie przygotowanych grafik (favikon) zwracających uwagę na korzyści płynące z rezerwacji noclegu. Z kolei jasny layout łączy się z sielankowymi motywami, a na końcu widnieje slider ze zdjęciami wnętrz, jak i otoczenia domku. Opracowana witryna zawiera 5 podstron, gdzie potencjalny gość znajdzie niezbędne informacje oraz galerie zdjęć z opcją włączenia pełnego ekranu (full screen) i pokazu slajdów (slideshow). Jednym z ciekawszych rozwiązań jest formularz rezerwacyjny, który pozwala na precyzyjne określenie potrzeb noclegowych.

Na koniec warto wspomnieć o takich funkcjonalnościach strony www Zator jak integracja z social media – Facebook i Instagram. Dzięki nim Toffee House stworzy społeczność oraz nawiąże relacje z klientami. Do tego dochodzą interaktywne dane teleadresowe wraz z integracją z GoogleMaps, co oznacza szybszy kontakt i łatwiejszy dojazd do celu.