Opis realizacji

Ostatnio zagościliśmy w magicznymi Krakowie – dawnej stolicy Polski oraz sercu krajowej turystyki, gdzie historyczne i kulturowe dziedzictwo przeplata się ze środowiskiem outsourcingu i startupów. To właśnie stąd otrzymaliśmy zlecenie, by wykonać serwis internetowy lookalo.pl. Nasz klient, firma Apart Service, zajmuje się innowacyjną obsługą najmu mieszkań, apartamentów, hoteli czy willi. Główne wytyczne to ładny design, dobra wyszukiwarka i wydajny silnik – czyli sztos projekt dla ekipy Proadax.

Każdy serwis internetowy Kraków, którego rdzeniem jest baza danych, musi wyróżniać się przejrzystością, szybkim działaniem oraz intuicyjną nawigacją. Tak też zrobiliśmy w lookalo.pl – ustawiając biały, neutralny layout, przyjemną grafikę w tle oraz duże i czytelne pola wyszukiwarki obiektów noclegowych. Kluczową zaletą bazy/katalogu jest podział na kategorie, dzięki czemu szukanie noclegu nie będzie problemem. Z kolei rozbudowany system filtracji obiektów (technologia AJAX) pozwala od razu podejrzeć i kliknąć w interesujący obiekt bez odświeżania strony.

Na uwagę zasługuje też interaktywna mapa miejsc noclegowych, która agreguje pojedyncze obiekty w grupy, jeśli te znajdują się w danej miejscowości czy dzielnicy. To dobry sposób na sprawdzenie, gdzie można zatrzymać się większą grupą np. w delegacji, podczas wyjazdu integracyjnego lub wycieczki. Ponadto, wykonaliśmy też prace webwriterskie Kraków, których efektem jest ciekawy i zachęcający do działania content.

W zakresie UI/UX dla wykonanej strony internetowej Kraków, oprócz zaprojektowania przyjaznej wyszukiwarki, dodaliśmy „pływające menu” oraz wdrożyliśmy standard Responsive Web Design, który umożliwi przewijanie serwisu nie tylko na PC, ale również na urządzeniach mobilnych. W celu ułatwienia kontaktu potencjalnych gości z operatorem, dołączyliśmy integrację z LiveChat FB Messenger oraz opracowaliśmy prosty w obsłudze formularz kontaktowy. Z kolei integracja z Google Maps pomaga przebić się przez gąszcz krakowskich ulic.

Otrzymane referencje