Tworzenie stron internetowych Kraków

tworzenie stron www kraków

Projektowanie strony www powinno być całkowicie obiektywne. Oznacza to, że żadna ze stron, ani wykonawca ani zleceniodawca nie powinni nadmiernie wprowadzać indywidualnych preferencji. Muszą oni zawsze pamiętać, że strona kierowana jest do odbiorcy i to oni tak naprawdę zadecydują o jej skuteczności i oni stworzą napęd do jej rozprzestrzeniania się. Metodologa tworzenia stron www przez ostatnie lata stworzyła określone schematy, niektóre inicjowane przemijającą modą inne uniwersalne pozostaną długo jako obowiązujące.

Projektowanie stron Kraków

Tworzenie strony to budowanie takich podziałów jej powierzchni, by nawigacja po niej mogą przebiegać intuicyjnie. Strona www powinna: :

  • posiadać doskonale widoczne menu z jasnymi podziałami treści
  • wyróżniające się przyciski
  • precyzyjne polecenia
  • proste i jednoznaczne ikony
  • jak najmniej kombinacji z przechodzeniem do następnych etapów
  • tylko niezbędne animacje i dodatkami – atrakcyjne na początku, denerwujące po chwili

Wszystko co tworzy się na stronie musi być wykonywane z myślą o użytkowniku, jego wygodzie, ale też o celu strony.

Tworzenie strony a przestrzeń

Każdy kto tworzy stronę www musi pamiętać, że na stronie musi mieć dużo powietrza. Nadmiar wszystkiego na stronie przytłacza, szczególnie gdy elementy są równoważne zadaniowo a każdy z nich walczy o uwagę odbiorcy. Dlatego na stronie potrzebne jest powietrze i przestrzeń. Pomiędzy poszczególnymi elementami, ikonami, zadaniami do wykonania musi pozostać pusta przestrzeń, wole miejsce, tak, by użytkownik strony miał czas na percepcję, by nie przestraszył się nadmiaru informacji i nie pogubił w ich ważności.

Prostota formularzy

Jeżeli na stronie muszą znaleźć się formularze do wypełnienia przez odbiorcę, muszą one zachować jak najprostszy schemat. Użytkownik nigdy nie ma ochoty na jego wypełnianie, jest to zło konieczne, na które zgadza się pod warunkiem, że nie każe mu się za dużo przy tym myśleć. Dlatego zabawa wielkością liter, czcionką czy spacjami spowoduje jego zniechęcenie i odwrót. Wszędzie tak gdzie jest to możliwe formularz powinien zostać skrócony do absolutnie niezbędnego minimum.

Tworzenie strony www polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy przerzuceniem na odbiorcę jak największej ilości informacji i działań a jednocześnie zapobieżenie jego ucieczce ze strony. A po środku jest projektant strony, który musi wszystkie te oczekiwania pogodzić. I to od niego zależy końcowy efekt przekładający się ostatecznie na ilość zadowolonych użytkowników strony i w konsekwencji przychody zleceniodawcy.

Strony internetowe dla firm z Krakowa

Wykonane realizacje stron www: