Parafia pw. Św. Wojciecha w Krakowie

Projekty dla instytucji sakralnych to wyjątkowe realizacje, które wymagają specjalnego podejścia ze względu na swój unikalny charakter i sferę, jaką jest życie duchowe lokalnej wspólnoty.

Mowa oczywiście o opracowaniu strony internetowej dla parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie. Zleceniodawca szczególny, ponieważ witryna www jest swoistą wizytówką całej parafii. W rezultacie każdy detal został skrupulatnie zaplanowany, skonsultowany i opracowany wg ściśle ustalonych wytycznych.

Wykonanie strony www Kraków polegało na osiągnięciu maksymalnej funkcjonalności i połączeniu jej z wysokimi walorami estetycznymi, ponieważ życie parafii jest bardzo intensywne i bogate w różnego rodzaju wydarzenia. Dlatego kluczowym elementem tej realizacji było dobranie stonowanej, lecz przejrzystej i świeżej szaty graficznej. W efekcie zastosowaliśmy biały layout, a do tego kontrast w postaci granatowych barów i niebieskich elementów, którymi oznaczyliśmy treści. Homepage to automatyczny slajder prezentujący zdjęcia wnętrz świątyni, natomiast niżej znalazł się poręczny moduł aktualności, a tuż pod nim funkcjonalny panel informacyjny z logicznym podziałem na poszczególne sekcje. Zabieg ten bardzo efektywnie porządkuje przestrzeń witryny, dzięki czemu użytkownik bez problemu znajdzie dokładnie to, czego szuka. Na samym dole znajduje się klasyczna stopka z interaktywnymi danymi kontaktowymi. Warto podkreślić, że niemal wszystkie favikony posiadają animacje.

Tworzenie stron internetowych Kraków opiera się głównie na platformie WordPress, tak samo było w tej realizacji. Technologia ta pozwala uzyskać maksymalną funkcjonalność i łatwość obsługi oraz daje szerokie możliwości aktualizacji czy konfiguracji. Witrynę zaprojektowaliśmy wg standardu RWD, więc będzie prawidłowo wyświetlana na ekranach urządzeń mobilnych. Natomiast takie rozwiązania, jak pływające menu i scroll top zapewnią komfortową i płynną nawigację. W celu szybkiego znalezienia konkretnej informacji użytkownik będzie mógł skorzystać z wyszukiwarki dynamicznej wykorzystującej technologię AJAX. Już po wpisaniu kilku znaków wyszukiwarka wyświetli sugerowane treści, ułatwiając poszukiwania.

W realizacji zastosowaliśmy również integrację z social media – w tym przypadku z serwisem YouTube. Co więcej, witryna zawiera moduł galerii, który pozwala na komfortowe wyświetlanie zdjęć zarówno w trybie pełnego ekranu, jak i pokazu slajdów.

Niniejsza realizacja to skuteczny sposób na pokazanie życia jednej z krakowskich wspólnot parafialnych oraz możliwość dotarcia do większej liczby wiernych przy użyciu nowoczesnego medium.

Bezpłatna wycena.

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest (Proadax sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 5 32-640 Zator, NIP: 677 24 51 183)

  2. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zgłoszenie przesłane przez formularz kontaktowy na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.

  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.

  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.

  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.

  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.

  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  930

  Ukończonych projektów

  550

  Zadowolonych klientów

  11

  lat doświadczenia
  Bądźmy w kontakcie

  Zapisz się do naszego newslettera

  Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Zostaw numer, oddzwonimy
  do Ciebie.