Blog

Aktualizacje systemu CMS i wykonywanie kopii zapasowych — dlaczego są ważne?

Aktualnie bardzo często w trakcie projektowania nowej strony internetowej, sięgamy po systemy zarządzania treścią CMS. Popularne tego typu platformy takie, jak przede wszystkim WordPress, oferują wyjątkowo szeroki zakres funkcji i personalizowania witryny. Jednakże, żeby utrzymać ją w odpowiedniej kondycji i zredukować ryzyko występowania jakichkolwiek problemów związanych z bezpieczeństwem lub ochroną danych, korzystamy z aktualizacji CMS i wykonywania kopii zapasowych. Jak dokładnie do działa? 

System CMS – co to?

CMS to system zarządzania treścią w stronach internetowych. Jest to oprogramowanie, które w jasny i klarowny sposób pomaga nam tworzyć nowe witryny lub też edytować już istniejące. Ich szczególną zaletą jest fakt, że żeby móc zaprojektować w nich stronę www, nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu programowania. Dzięki temu możemy zrobić to nawet bez znajomości języków takich, jak: HTML, CSS czy C++. Zdecydowanie najpopularniejszym oprogramowaniem typu CMS jest WordPress. Pomimo tego niekiedy używa się także, chociażby:

  • Drupal,
  • Wix,
  • Joomla,
  • Squarespace,
  • Zendesk.

Systemy CMS przekonują coraz więcej firm swoją prostotą oraz intuicyjnością w działaniu. 

Bezpieczeństwo Twojej strony www – ochrona przed atakami

Jednym z najważniejszych powodów, dla których powinno się postawić na aktualizowanie CMS-a i kopiowanie jego danych jest kwestia naszego bezpieczeństwa. Warto jest się na to zdecydować, jeżeli zależy nam na tym, żeby strona www mogła być zawsze zachowana w odpowiednim stanie. Twórcy oprogramowań CMS, takich jak WordPress, cały czas starają się poprawiać swoje zabezpieczenia, które mogą zagwarantować ochronę przed ewentualnymi atakami hakerskimi. Nowe aktualizacje wprowadzają poprawki, które za cel mają załatanie wszelkich luk oraz błędów, które mogłyby zostać wykorzystane przez nieuprawnione do korzystania z serwisu osoby. Jeżeli strona zostaje pozostawiona bez aktualizacji, hakerowi będzie znacznie łatwiej się do niej włamać niż w przypadku wprowadzenia najnowszej wersji oprogramowania. Dlatego warto chronić swoją witrynę internetową, korzystając przy tym także z łatwo dostępnych rozwiązań.

Przepis na stabilną i wydajną witrynę

Właściciele systemów CMS stale dokładają wszelkich starań, które pomagają im je udoskonalać. Udostępniając nowe aktualizacje, bardzo często skupiają się oni na uczynieniu witryn lepszymi pod względem UX (user experience). Wówczas razem z optymalizowaniem strony, staje się ona szybsza, co znacząco wpływa na lepszą obsługę ruchu na witrynie. Dodatkowo wprowadzane aktualizacje pomagają w znacznym stopniu uniknąć ewentualnych awarii oraz wszelkich problemów z jej funkcjonowaniem. Dzięki temu w rezultacie nasz serwis staje się znacznie bardziej wydajny oraz stabilny, co jest kluczowe dla opinii odwiedzających ją użytkowników.

Bycie na bieżąco z nowymi standardami

W świecie marketingu porównywanie się do naszej konkurencji jest bardzo istotne. Dlatego też nie możemy pozwolić na to, żeby nasi potencjalni klienci chętniej odwiedzali inne serwisy od naszego. Pomimo świetnej jakości usług czy produktów, użytkownik może się nie zdecydować na podjęcie interakcji, jeżeli nasza strona się zacina i działa wolno, a u innych firm z tej samej branży funkcjonuje ona bez wad. Niekorzystanie z aktualizacji, które oferują nam systemy CMS, może wiązać się z tym, że z czasem okaże się ona nieprzyjazna dla użytkowników. Jednak podążanie za najnowszymi standardami oraz korzystanie ze świetnych i sprawdzonych rozwiązań, pomoże nam cały czas być na bieżąco i nie dać się prześcignąć.

Pewne zabezpieczenie przed wszelkimi awariami i utratą danych

Poza samym dokonywaniem regularnych aktualizacji kluczowe dla każdej strony internetowej jest także wykonywanie jej kopii zapasowych. Niezależnie od tego, z jaką precyzją zarządzamy naszą witryną, zawsze istnieje jakieś ryzyko awarii lub ataków hakerskich. Mimo że może być ono bliskie zeru, nie oznacza to, że na pewno nie może się to wydarzyć. Natomiast nawet przed takimi sytuacjami możemy się zabezpieczyć. Wykonywanie kopii zapasowych to skuteczna praktyka, która nawet w takich sytuacjach, jak utrata danych pomaga przywrócić poprzedni stan witryny www. W rezultacie daje to nam ogromne poczucie bezpieczeństwa, chroniąc nas przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Jak robimy to w Agencji Interaktywnej Proadax?

Strona internetowa w aktualnych czasach stanowi prawdziwą wizytówkę. To właśnie w niej znajdują się wszystkie informacje na temat naszej działalności i to również ona jest jednym z głównych miejsc, gdzie chcielibyśmy, żeby trafiali nasi potencjalni klienci. Dlatego też nie ulega wątpliwości fakt, że warto postawić na jej ochronę. To właśnie oferujemy my w Proadax. Razem z nami zagwarantuj sobie bezpieczeństwo swojej witrynie www.

W tym celu oferujemy 3 pakiety. W zależności od tego, czy posiadasz stronę wizytówkę, rozwijasz się na rynku e-commerce czy prowadzisz sklep internetowy, do wyboru masz idealnie przystosowaną subskrypcję. Właśnie dzięki niej uzyskasz:

  • ochronę treści i danych klientów,
  • prawidłowe i bezpieczne działanie Twojej strony www,
  • wsparcie techniczne i przechowywanie kopii zapasowych przez 12 miesięcy,
  • więcej wolnego czasu.

Ponadto oferujemy również dodatkową możliwość stałej opieki z naszej strony nad Twoją witryną. Obejmuje ona wdrażanie zmian, dodawanie tekstów, produktów i wiele więcej.

Skuteczna ochrona naszej strony to bez dwóch zdań jeden z kluczowych czynności w kwestii prowadzenia jej. Ryzyko awarii albo ataku hakerskiego jest mniejsze lub większe, ale dopiero za pomocą stałego aktualizowania CMS-a oraz wykonywania kopii zapasowych, może być zerowe. Dzięki temu możesz być spokojny o to, że serwis będzie działać, jak należy. Jeżeli, więc chcesz zapewnić swojej stronie bezpieczeństwo, wybierz odpowiedni pakiet i skontaktuj się z nami!

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.