Blog

Co wpływa na koszt wykonania sklepu www?

W dzisiejszej dobie marketingu internetowego strona www to bez wątpienia nieodłączny element dla każdej działalności. To właśnie dzięki niej możemy z łatwością docierać do naszych potencjalnych oraz stałych klientów. Jeżeli jednak nasza firma skupia się na sprzedaży produktów, warto wdrożyć również możliwość robienia na niej zakupów online. Żeby witryna www mogła nie tylko spełniać techniczne wymogi, ale przede wszystkim oczekiwania użytkowników i być dla nich przyjazna, dobrze jest postawić na pewne rozwiązania. Cenniki wykonania sklepu online potrafią się bardzo między sobą różnić. Co wpływa na ich cenę?

Język sklepu internetowego i jego znaczenie

Jednym z czynników, który może znacząco wpływać na cenę strony internetowej, jest język, w jakim zamierzamy ją przygotować. Jest tak, ponieważ w przypadku, kiedy chcemy, by nasza strona mogła obsługiwać klientów na przykład nie tylko polskojęzycznych, ale także anglojęzycznych, konieczne będzie przygotowanie dodatkowej ilości tekstów. Im jest ich więcej, tym więcej pojawia się pracy związanej z zarządzaniem treściami oraz tłumaczeniem. Duże znaczenie odgrywa tutaj fakt tego, że teksty powinny zostać dopasowane do danego rynku oraz odbiorców.

Poza samymi tekstami strona w innym języku musi spełniać kwestie techniczne. Pomimo że witryna w jednym języku działa bez zarzutów, przy drugiej mogą pojawiać się różnego rodzaju awarie oraz problemy techniczne. Dlatego też istotne jest, aby dbać i mieć na uwadze obie wersje, co wymaga więcej zaangażowanie w pracę nad stroną, a następnie może wpływać na koszt jej utrzymania.

Nasza Agencja Interaktywna Proadax ułatwia przedsiębiorcom przebijanie się również na zagranicznych rynkach. W tym celu oferujemy tłumaczenie treści na inne języki, w tym język: angielski, niemiecki, słowacki, czeski i wiele innych. 

Integracja sklepu – na czym polega?

Naszym nadrzędnym celem na etapie tworzenia strony internetowej jest zadbanie o to, aby mogła być ona intuicyjna, przejrzysta oraz funkcjonalna. Dlatego w niektórych kwestiach, warto polegać na zewnętrznych systemach, które mogą wnieść jakość korzystania ze strony na zupełnie inny poziom. W takim właśnie celu wykonujemy różnego rodzaju integracje. Które z nich spotykamy najczęściej?

Bezpieczna przesyłka produktów – połączenie witryny z systemami przesyłki

Żeby nasi klienci mogli dokonywać zakupów w sposób bezproblemowy i komfortowy, warto jest położyć szczególny nacisk na to, by cały proces był łatwy w obsłudze oraz przejrzysty. Dlatego w przypadku sklepów online, ważnym detalem jest ich integracja z systemami przesyłki. Łącząc witrynę z takimi firmami kurierskimi, jak:

  • DPD,
  • InPost,
  • Fedex,
  • wiele innych

sprawiamy, że zakupy stają się nie tylko bardziej intuicyjne, ale i bezpieczniejsze z perspektywy nowego użytkownika. Dzięki takiemu połączeniu wszystkie dane odnośnie przesyłki są automatycznie przekazywane do wybranego dostawcy, udostępniając przy tym kupującemu możliwość jej śledzenia.

Dodatkowo w trosce wygodne i bezpieczne zakupy warto postawić także na integrację sklepu online z systemami płatności. Dokonywanie transakcji poprzez na przykład Tpay, PayU czy Przelewy 24 sprawia, że są one znacznie bardziej komfortowe. 

Taką właśnie możliwość oferujemy w Proadax – dla wygody Twoich przyszłych klientów.

Kwestia integracji z magazynami

Niekiedy zdarza się tak, że przed podjęciem jakiegoś zakupu, musimy dokładnie go przemyśleć. Pomimo że jest to jak najbardziej racjonalne podejście, zdarza się tak, że finalnie tego żałujemy, bo danego produktu nie ma już na stanie. Natomiast istnieją rozwiązania, które pozwalają unikać takich sytuacji. Żeby móc zapewnić gwarancję zadowolenia u Twoich klientów, oferujemy w Proadax możliwość integracji sklepu internetowego z magazynami. Dzięki temu jej użytkownicy będą mieli dostęp do informacji o tym, ile sztuk oglądanego przez nas produktu faktycznie zostało na stanie. Za jej pomocą będziemy wiedzieli, czy produkt jest chętnie kupowany oraz, czy decyzja może jeszcze poczekać.

Pozostałe – popularne połączenia

Jeżeli chcemy zadbać o to, aby potencjalni klienci mogli znaleźć Cię w różnych miejscach, a nie tylko na Twojej stronie, dobrze jest wykonać dodatkowe integracje, które pomogą Ci ułatwić cały proces dodawania w nich produktów. Do najpopularniejszych z nich należy Allegro i OLX. Tego typu połączenie sprawia, że możemy zadbać o dostępność naszych produktów na różnych platformach, oszczędzając przy tym czas. Dzięki temu możemy zrobić to z jednego miejsca. Czyli dodając produkt na sklepie online, ogłoszenie np. na OLX czy Allegro dodaje się automatycznie. 

Jeżeli wiesz, że głównymi klientami Twojego sklepu online są przede wszystkim przedsiębiorcy, doskonałym pomysłem jest zaadaptowanie witryny także i pod nich. Dlatego firmy, które skierowane są do innych biznesów, często decydują się na zintegrowanie swojego portalu z Głównym Urzędem Statystycznym (GUS). W ten sposób podczas zakupu system sam pobiera dane firmowe, co pomaga zaoszczędzić czas i uczynić je bardziej przyjaznymi i wygodnymi.

Dostarczanie contentu na witrynę www – teksty i grafiki

Istotną czynnością w trakcie prowadzenia sklepu internetowego jest dostarczanie na nią contentu. Nie tylko wpływa on dobrze na SEO, które sprawia ją bardziej widoczną w wyszukiwarce, ale także staje się bardziej atrakcyjna w oczach użytkownika. Zdecydowana większość z nas należy do wzrokowców, dlatego warto postawić na to, żeby zamieszczane zdjęcia i teksty mogły zwracać na siebie uwagę oraz pozostawać w głowie odwiedzających naszą witrynę klientów.

Przygotowując stronę razem z nami, możesz zarówno zdać się na nasz zespół specjalistów, jak i opracować je samemu. Skorzystanie z usług świadczonych przez copywriterów i grafików Proadax wiąże się z dodatkową opłatą, jednakże gwarantuje ono wysoką skuteczność.sklepy-internetowe-zator

Jak wielkość sklepu online wpływa na jej cenę?

Na całkowity cennik stworzenia sklepu internetowego składa się wiele czynników. Bez wątpienia najbardziej wpływowym z nich jest ogólna wielkość strony. Ilość podstron oraz produktów, które mają znaleźć się na naszym sklepie online, ma największe znaczenie przy jej wycenieniu. Liczba ta jest o tyle znacząca, że wiąże się ona między innymi z tym, jakie zapotrzebowanie będzie na:

  • treść,
  • grafiki,
  • optymalizowanie podstron,
  • dostosowanie podstron pod względem technicznym.

Standardowa oferta stworzenia sklepu online przez Proadax obejmuje 10 stron (poza główną) oraz 15 produktów. Ma to na celu dokładne zaprezentowanie mechanizmu działania portalu. Dodatkowo istnieje też możliwość ich dalszej rozbudowy.

Domena, hosting i SSL – czym są i jaki mają wpływ na koszt ogólny?

Żeby internetowy sklep mógł działać, tak jak chcemy, konieczne jest również dopięcie wszelkich formalności. Dlatego też, żeby móc go uruchomić, musimy zakupić domenę. Czym ona jest? Najczęściej widzimy ją jako wyświetlany przez nas link, kierujący do strony. Jest to unikalny adres, który stanowi identyfikator danej witryny.

Istotny jest tutaj także hosting. Jest to wyodrębniona przestrzeń na serwerze, na której zapisany zostaje kod strony oraz całość znajdujących się na niej treści. Jeżeli chcesz nabyć go za wyjątkowo korzystną cenę, skorzystaj z naszej pomocy! Za naszym pośrednictwem możesz zakupić go od cenionego serwisu – LH, taniej o 20% w pierwszym roku.

Kluczowe dla poczucia bezpieczeństwa Twoich klientów, jest posiadanie certyfikatu SSL. Pozwala to nawiązać z witryną www zaufane połączenie. SSL ułatwia podjąć szybką weryfikację tego, czy adres, na który zamierzamy wejść, jest prawidłowy.

Cenniki za stworzenie sklepu internetowego mogą się bardzo pomiędzy sobą różnić. Jest to zależne przede wszystkim od jakości jej wykonania oraz tego, co chcemy, by się na niej znalazło. Podstawowy sklep, który może przygotować Proadax, obejmuje wszystkie z wymienionych wcześniej dodatków. Nasza usługa polega na zamienieniu przygotowanej wcześniej strony internetowej w funkcjonalny sklep. Jej łączny koszt przygotowania zamyka się w 6000 zł. W takiej cenie możesz być pewny, że witryna www będzie wyjątkowo przyjazna zarówno dla użytkowników, wyszukiwarki, jak i pod każdym względem technicznym. Chcesz zapewnić swoim klientom wygodne zakupy? Skontaktuj się z nami i wspólnie utwórzmy stronę, która spełni Twoje oczekiwania!

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Jesteśmy teraz dostępni Dostępni

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.