Blog

Gotowy szablon czy dedykowany projekt strony www?

Zastanawiasz się, czy na Twojej stronie internetowej lepszym rozwiązaniem będzie dedykowany szablon czy może płatne rozwiązanie z bazy Themeforest? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W poniższym artykule przyjrzymy się im dokładniej.

Wybór między gotowym szablonem a dedykowanym projektem strony internetowej zależy od wielu czynników, takich jak budżet, czas, specyficzne wymagania projektowe i oczekiwania klienta. Oto kilka informacji, które mogą pomóc Ci podjąć decyzję:

Gotowy szablon strony internetowej

 1. Zalety:
  • Koszt: Gotowe szablony są zazwyczaj tańsze niż dedykowane projekty, ponieważ wiele z nich jest dostępnych za darmo lub w niewielkiej opłacie.
  • Szybkość: Gotowe szablony są już w pełni opracowane i wymagają jedynie dostosowania do Twoich potrzeb. Możesz szybko uruchomić stronę internetową, oszczędzając czas.
  • Prostota: Szablony są często zoptymalizowane pod względem interfejsu i użytkowania, co ułatwia korzystanie z nich.
 2. Wady:
  • Brak unikalności: Ponieważ gotowe szablony są dostępne publicznie, istnieje ryzyko, że wiele innych stron może wyglądać podobnie do Twojej.
  • Ograniczenia: Szablony mogą mieć ograniczenia co do funkcjonalności i niestandardowych rozwiązań. Niektóre zmiany mogą być trudne do wprowadzenia bez znajomości kodowania.

Dedykowany projekt strony internetowej

 1. Zalety:
  • Unikalność: Dedykowany projekt pozwala stworzyć stronę internetową, która w pełni odzwierciedla Twoją markę i spełnia indywidualne wymagania. Możesz mieć pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością.
  • Skalowalność: Dedykowany szablon daje większą elastyczność w zakresie rozwoju i dostosowywania strony w przyszłości.
  • Wydajność: Dedykowane projekty mogą być zoptymalizowane pod względem szybkości ładowania strony i efektywności.
 2. Wady:
  • Koszt: Tworzenie dedykowanej strony internetowej może być kosztowne, ponieważ wymaga większej ilości pracy i czasu programistów i projektantów. Każdy element strony internetowej musi zostać osobno stworzony i zaprogramowany.
  • Czas: Projektowanie i budowa dedykowanej strony internetowej może zająć więcej czasu niż dostosowanie gotowego szablonu.

Przyglądnijmy się teraz jednemu z popularnych szablonów, które za nieduży koszt możesz kupić na Themeforest.

proadax Porównanie - gotowy szablon czy dedykowany projekt strony www blog

Avada

Szablon Avada to popularny, wielozadaniowy szablon strony internetowej dla platformy WordPress. Oto kilka jego zalet:

 1. Wszechstronność: Avada oferuje szeroki zakres gotowych układów i szablonów, które można dostosować do różnych branż i celów. Posiada również wiele wbudowanych funkcji, które ułatwiają tworzenie różnorodnych typów stron, takich jak strony firmowe, sklepy internetowe, portfolio, blogi, strony związane z restauracjami, agencjami kreatywnymi itp.
 2. Łatwość użytkowania: Szablon Avada posiada intuicyjny interfejs administracyjny, który umożliwia łatwe zarządzanie i dostosowywanie wyglądu i funkcji strony internetowej. Dzięki wizualnemu edytorowi Fusion Builder możesz tworzyć i modyfikować układy stron za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.
 3. Responsywność i kompatybilność: Avada jest w pełni responsywny, co oznacza, że strony internetowe zbudowane na tym szablonie będą dobrze wyglądać i działać na różnych urządzeniach, od komputerów po telefony komórkowe. Ponadto, Avada jest zgodna z najnowszymi standardami WordPress i pluginami, co ułatwia integrację z innymi rozwiązaniami.
 4. Wiele opcji dostosowywania: Szablon Avada oferuje szeroki zakres opcji dostosowywania, takich jak dostęp do tysięcy ikon, niestandardowe kolory, typografie, efekty animacji, galerie zdjęć, formularze kontaktowe itp. Możesz łatwo dostosować stronę do swoich preferencji i wymagań marki.
 5. Wsparcie i aktualizacje: Avada posiada rozbudowaną społeczność użytkowników, a twórcy szablonu zapewniają regularne aktualizacje, aby utrzymać zgodność z najnowszymi wersjami WordPress i zapewnić bezpieczeństwo i wydajność.
 6. Obszerna dokumentacja i materiały szkoleniowe: Szablon Avada oferuje obszerną dokumentację, tutoriale wideo i materiały szkoleniowe, które pomagają w nauce i wykorzystaniu pełnego potencjału szablonu. Warto jednak zauważyć, że ze względu na swoją popularność i bogactwo funkcji, Avada może mieć większe wymagania dotyczące zasobów serwera niż bardziej minimalistyczne szablony. Należy również pamiętać, że korzystanie z gotowych szablonów może ograniczać pewną elastyczność w dostosowywaniu strony do unikalnych wymagań.

Avada jest popularnym wyborem ze względu na swoją wszechstronność, łatwość użytkowania i dostępność szerokiej gamy funkcji. Jeśli potrzebujesz szybkiego i elastycznego rozwiązania dla swojej strony internetowej opartej na WordPress, warto rozważyć Avadę jako potencjalny szablon. Jeśli jednak zależy Ci na unikalności, rozważ opcję dedykowanego projektu.

Podsumowując, jeśli masz ograniczony budżet, potrzebujesz strony w krótkim czasie i nie masz specyficznych wymagań, gotowy szablon może być dobrym wyborem. Jeśli natomiast zależy Ci na unikalności, dostosowaniu pod indywidualne potrzeby i masz większy budżet, dedykowany projekt strony internetowej może być lepszą opcją. Pamiętaj, że wybór zależy od Twoich priorytetów i wymagań, dlatego warto dobrze zastanowić się nad oczekiwaniami przed podjęciem decyzji.

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Zostaw swój telefon, oddzwonimy wkrótce Niedostępni

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.