Blog

Jak wrzucić stronę internetową w koszty prowadzenia firmy?

Strona internetowa bez dwóch zdań należy do jednych z ważniejszych miejsc dla każdej firmy. W dobie internetu bardzo często jest to miejsce, do którego chcemy, by nasi potencjalni klienci docelowo trafiali. Tego rodzaju wizytówka stanowi nieodłączny element znacznej części kampanii reklamowych. Czasami jednak może wiązać się to z nieco większą inwestycją, co może zniechęcać właścicieli działalności do jej zakładania. Dlatego też warto nieco na tym oszczędzić i wrzucić wykonanie witryny www w koszty prowadzenia firmy. Jak więc to zrobić?

Strona internetowa, a rozwój działalności

Strona www dla firm jest swojego rodzaju zbiorem wszelkich informacji na jej temat. Potencjalni klienci mają wówczas możliwość dogłębnego sprawdzenia jej profilu, charakteru oraz jakości świadczonych usług lub sprzedawanych produktów. Pomimo tego, witryna internetowa to coś znacznie więcej. Oznacza ona także bardzo skuteczne narzędzie marketingowe, które potrafi w nieoceniony sposób wpływać na wyniki sprzedażowe danej działalności gospodarczej. Praktyki takie jak:

  • optymalizacja SEO,
  • publikowanie wartościowego i interesującego contentu,
  • prowadzenie kampanii reklamowych (np. Google Ads)

bardzo się do tego przyczyniają. Dlatego też potencjał, który ma w sobie strona internetowa, jest ogromny pod względem marketingowym. Podchodząc odpowiednio do tego rodzaju działań, w łatwy sposób możemy zdecydowanie zwiększyć widoczność konkretnej firmy, a w efekcie docierać do coraz to nowszych klientów, a tym samym generować większe przychody.

Stała inwestycja w witrynę www firmy

Strona internetowa to prawdziwa inwestycja dla każdej działalności. Często po jej zrealizowaniu panuje tutaj błędne przeświadczenie, że skoro ona działa, to znaczy, że nie trzeba już nic przy niej więcej robić. Jest jednak odwrotnie. Dopiero stałe dbanie o witrynę www jest w stanie dostarczyć nam zamierzone efekty. Osiąganie coraz to większej widoczności czy generowanie większych przychodów to proces, który wymaga cierpliwości i zaangażowania. Dlatego też inwestycja ta wiąże się z lokowaniem w niej swojego kapitału stale. Natomiast jeżeli działania te zostaną przeprowadzone w należyty sposób, okaże się być ona nad wyraz rentowna. Głównym założeniem realizowania wspomnianych wcześniej praktyk jest finalne zwiększenie przychodów naszej działalności gospodarczej. W rezultacie celem jest poprawa sprzedaży. Dlatego też zlecając to zadanie odpowiednim osobom, możemy być pewni, że nasze pieniądze się zwrócą, a do tego pomnożą.

Czy stronę internetową można wrzucić w koszty firmy?

Opłaty ponoszone z tytułu realizowania kampanii reklamowych czy nawet projektowanie samej strony www mogą zostać uznawane za koszty operacyjne działalności gospodarczej. Tak samo wygląda to w przypadku hostingu, domeny czy nawet regularnych aktualizacji oprogramowania. Z racji, że w ten sposób inwestujemy w praktyce w marketing firmy, a tym samym jej rozwój, koszty te są traktowane jako te, które możemy odliczyć od dochodu firmy. Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich przedsiębiorców, ponieważ istnieje wówczas szansa do zaoszczędzenia. Zwiększenie kosztów firmowych bowiem oznacza zmniejszenie podstawy opodatkowania, według której naliczany jest podatek dochodowy. Ponadto wydatki będące kosztem uzyskania przychodu, pozwalają także na zredukowanie opłat z tytułu VAT.

Mimo tego warto pamiętać o tym, że każdy biznes się od siebie różni. W danych branżach warunki i kwestie podatkowe mogą wyglądać inaczej. Dlatego też zaleca się, aby wcześniej zapytać o opinię na temat wrzucenia strony internetowej w koszty prowadzenia firmy swojego księgowego.

Stworzenie strony internetowej w Proadax

Chcesz rozbudować tożsamość swojej marki osobistej, a w rezultacie osiągać wyższe przychody niż dotychczas? Jeżeli należysz do osób, które chcą zadbać o marketing własnej działalności gospodarczej, Proadax ma dla Ciebie wyjątkową ofertę, dzięki której będziesz w stanie wrzucić stronę www w koszty jeszcze w 2023 roku. Pomimo że projektowanie i dalsza realizacja witryny internetowej będzie odbywać się już w 2024, wystawimy dla Ciebie fakturę już teraz. Dzięki temu będziesz w stanie zredukować opłaty za prowadzenie działalności jeszcze w bieżącym roku!

Strona internetowa i dbanie o nią to nieodłączna część dzisiejszego marketingu. Jeżeli stale wykonujemy zalecane praktyki w jej zakresie, inwestycja ta okaże się dla nas naprawdę opłacalna. Dlatego jeżeli chcesz pomóc swojej firmie, skontaktuj się z naszym zespołem Proadax!

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.