Blog

Sklep na WooCommerce: w grupie raźniej – skorzystaj z modułu polecanych produktów

Handel internetowy, czyli e-handel to dziedzina, która rozwija się w błyskawicznym tempie, szczególnie w czasie naprzemiennie ogłaszanych lockdownów. Jest to dobry sposób na dostosowanie się do dynamicznej sytuacji, ale wielu właścicieli wciąż zastanawia się co i jak należy uczynić, aby sklep na WooCommerce był jeszcze bardziej dochodowy. Innymi słowy: jaki widget aktywować w celu przyciągnięcia uwagi kupującego w dobie ogromnej konkurencji? Odpowiedź nie jest ani prosta, ani uniwersalna dla wszystkich, dlatego dziś postaramy się podać przykład, który na pewno wzbogaci Wasz e-sklep i da klientowi sygnał, że jesteście zorientowani na jego potrzeby.

 

Czym jest moduł polecanych produktów?

Niewątpliwie WooCommerce to bogactwo widgetów i wtyczek, których zadaniem jest nie tylko personalizacja ustawień platformy sprzedażowej, ale również takie jej dostosowanie, by klient mógł przyjemnie spędzić czas na przeglądaniu produktów i zakupach w naszym sklepie. Sam moduł to po prostu jeden z wielu widgetów dostępnych w WooCommerce, dzięki któremu możemy skutecznie wyróżnić dany produkt, grupę lub grupy produktowe. Jak? Na przykład tak, aby wspomniane wyświetlały się w osobnej sekcji pod nazwą „polecane produkty”, „możesz lubić także” itd. A wszystko pod/nad/obok listy aktualnie przeglądanych przez klienta przedmiotów. Oczywiście wyróżnienie może być losowe albo z góry ustalone przez administratora sklepu. Takie rozwiązanie z pewnością wzbudzi zainteresowanie kupującego.

CROSS-uj dzięki modułowi

Specjaliści od e-commerce doskonale zdają sobie sprawę z mocy sprzedażowej, jaką posiadają sklepy internetowe, dlatego czynią wiele zabiegów i sztuczek, by maksymalnie wyśrubować konwersję. Jeśli chcecie osiągać podobne wyniki do starych wyjadaczy w branży, wykorzystajcie moduł polecanych produktów jako ważne narzędzie do realizacji strategii cross-sellingu, czyli sprzedaży krzyżowej.

O co chodzi? To proste – jeżeli Wasz asortyment to np. pieluszki wielorazowe, które posiadają różne warianty, rozmiary i linie funkcjonalne, to dzięki modułowi możecie pokazać klientowi np. dedykowane wkłady chłonne do takich pieluszek lub ciekawe akcesoria, które będą stanowiły przynajmniej komplementarny, a najlepiej rozbudowany zestaw do ekonomicznego pieluchowania. Dzięki temu możemy „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, ponieważ klient podczas jednej transakcji otrzymuje produkt, którego szukał oraz inne, dodatkowe przedmioty lub usługi, z których będzie zadowolony – zwłaszcza gdy otrzyma drobny rabat na to drugie. My z kolei zanotujemy większy zysk ze sprzedaży. Co ciekawe, osoby stawiające pierwsze kroki w kupowaniu przez internet mogą dzięki temu zrobić je szybciej oraz poznać lepiej ofertę odwiedzanego e-sklepu.

Podsumowanie

Wdrożenie widgetu (modułu) polecanych produktów z pewnością przykuje uwagę klientów, a dzięki strategii cross-sellingu pomoże im zaopatrzyć się w sposób kompleksowy podczas jednej transakcji. Co więcej, wzbudzi to zaufanie klienta, ponieważ proponowane produkty z dużym prawdopodobieństwem trafią w jego potrzeby zakupowe.

Konkurowanie z gigantami jak Amazon nie ma sensu, ale mając swoją niszę i pomysł na siebie oraz prowadząc nawet mały sklep internetowy na platformie WooCommerce, również możemy osiągać świetne wyniki finansowe przy stosunkowo małym zaangażowaniu w cały proces.

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.