Blog

UWAGA! Oszuści wyłudzą od Ciebie 349 zł za wizytówkę Google!

Dziś mamy dla Was – ku przestrodze – garść informacji o firmie, która tak upodobała sobie nieuczciwe praktyki, że przekuła je na dochodowy biznes, wprowadzając przy tym w błąd niczego nieświadomych klientów. Już na wstępie informujemy, że wizytówka Google Moja Firma jest bezpłatna bezterminowo, a jedynym podmiotem sprawującym pieczę nad tą formą obecności i reklamy w Internecie jest Google Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Emilii Plater 53. Zobaczmy zatem, na czym polega ten szemrany interes.

„Kończy się Panu/Pani ważność wizytówki Google Moja Firma…”

Jeśli ktoś pisze do Ciebie lub dzwoni z taką informacją, to znaczy, że stałeś się celem oszustów, którzy z etyką biznesową mają niewiele wspólnego. Jak można żądać pieniędzy za usługę, która jest darmowa? Wychodzi na to, że można i niestety – całkiem skutecznie. Przekonały się o tym setki polskich przedsiębiorców, którzy ulegając usilnym nagabywaniom ze strony tej firmy zgodzili się „przedłużyć” ważność wizytówki na następny rok w promocyjnej cenie 349 zł.

Od ponad roku zgłaszają się do nas klienci, których obsługujemy z pytaniem, dlaczego mają płacić za tę wizytówkę, a są i tacy, którzy już zapłacili. Oczywiście każdemu z nich odradzamy wszelką współpracą z tą firmą.

Fakt, iż ta firma dzwoni do losowych klientów, potwierdził wczorajszy telefon do naszej Agencji, gdzie miła Pani przywitała się słowami „Kończy się Panu ważność wizytówki w Google Moja Firma”. Nie jestem w stanie określić na jakich zasadach automat telefoniczny podpowiada numery, gdzie telemarketer wykonujący rozmowę nie jest świadomy nawet do jakiej firmy wykonuje telefon.

Dlatego postanowiliśmy działać i rozpowszechniać tę informację wśród naszych klientów, którzy aktywację i konfigurację wizytówki Google Moja Firma otrzymują jako jeden z wielu gratisów podczas współpracy z nasza agencją.

Co ciekawe, osoby z tej firmy, nawiązując z Tobą kontakt od razu próbują Cię przekonać, że to oni założyli Twoją wizytówkę oraz cały czas ją obsługują, co jest całkowitym nonsensem – chyba że zleciłeś im takie zadanie. Nie daj się nabrać, ponieważ wizytówkę Google Moja Firma możesz również aktywować samodzielnie, nie ponosząc przy tym żadnych opłat. Ponadto, jeśli kiedykolwiek miałeś okazję współpracować z agencją marketingową, to zapewne mogłeś otrzymać taką „usługę” w formie gratisu czy bonusu. Przynajmniej tak działa zdecydowana większość firm, które przestrzegają etyki zawodowej, jednak i tutaj znajdziemy czarne owce, które bez skrupułów wykorzystują niewiedzę klientów, by pobierać wysokie opłaty.

Podsumowanie

Przedsiębiorco, zawsze zachowuj jasność umysłu w takich sytuacjach i nigdy nie gódź się na jakiekolwiek opłaty pod wpływem emocji. Zachęcamy też do lektury treści na oficjalnej stronie Google Polska oraz dokładnego sprawdzania oferty i cennika firm, z którymi podejmujesz współpracę.

Więcej na temat tej firmy i innych wykonujących podobne „usługi” można znaleźć na oficjalnym Forum Google lub wyszukując firmę w Google.

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Zostaw swój telefon, oddzwonimy wkrótce Niedostępni

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.