Opis realizacji

Mówi się, że Polska to europejski potentat pod względem produkcji mebli. I trudno z tą opinią polemizować, skoro nasz nowy klient, firma Iwmar z okolic Kępna, również ma w tym swój udział, wytwarzając eleganckie meble tapicerowane. Z kolei przedmiotem zamówienia realizowanego przez zespół Proadax było wykonanie strony www, która krótko i zwięźle przedstawiłaby firmę oraz jej ofertę.

W tej realizacji ze świecą szukać wyrafinowanych rozwiązań technologicznych czy zaawansowanych integracji. Dlaczego? Bo celem była maksymalna prostota, jasny przekaz i lekkość formy. A więc dokładnie to, czego szuka większość polskich firm rodzinnych działających na pograniczu rzemiosła i przemysłu. Dużą zaletą opracowanej witryny www Kępno jest fakt, że opiera się na CMS spod szyldu WordPress, więc obsługa panelu administracyjnego, dodawanie i konfiguracja wtyczek jest po prostu łatwe. Stronę wykonaliśmy wg standardu Resposnive Web Design, co gwarantuje optymalne wyświetlanie contentu na ekranach tradycyjnych komputerów i urządzeń mobilnych. Za lepszą funkcjonalność, komfort nawigacji i przyjazność interfejsu odpowiada m.in. logicznie uporządkowany content oraz zastosowanie „pływającego menu” i „back to the top buttona”. Należy też wspomnieć o przejrzystej szacie graficznej oraz białym, miłym dla oka layoucie, który nie przytłacza i ułatwia percepcję zawartości witryny. Do tego ożywczy, kontrastowy fiolet.

Zrealizowany projekt to prosta strona wizytówkowa, która zawiera tylko 3 podstawowe zakładki – w sam raz dla wyczerpującego przedstawienia informacji nt. firmy, jej oferty oraz danych kontaktowych. Na home page’u umieściliśmy automatyczny slajder z topowymi produktami meblowymi, zaś skrolując dalej, oczom użytkowników ukazują się odpowiednio: kategorie oferty, informacja o nowościach oraz favikony z opisem korzyści dla klientów. W zakładce ofertowej znajdują się bloki poświęcone różnego typu produktom, a po kliknięciu w nie, pojawiają się kolejne podstrony z opisami parametrów mebli oraz galeria zdjęć z możliwością oglądania w trybie ręcznym, pełnego ekranu lub pokazu slajdów.

Projektowanie stron internetowych Kępno przez Proadax to także implementacja integracji. W konsekwencji, witryna obfituje w integrację z social media, tj. Z Facebookiem i Instagramem, co korzystnie wpływa na zainteresowanie marką poprzez skupienie społeczności klientów na firmowych fanpejdżach. Na uwagę zasługuje też integracja z Google Maps, dzięki czemu potencjalny klient błyskawicznie zlokalizuje siedzibę oraz wyznaczy trasę dojazdu.