Responsywne strony www – koniecznością?

Rokrocznie wzrasta liczba osób, która przegląda strony internetowe nie tylko na tradycyjnych komputerach, ale również na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. Najczęściej w ten sposób użytkownik dokonuje zakupów, przegląda portale społecznościowe, szuka informacji na temat różnych firm – ich lokalizacji i czasu otwarcia. Nic więc dziwnego, że oczekuje, że strona internetowa będzie dopasowana do różnych rozdzielczości urządzeń, z których korzysta.
Zamiłowanie do mobilnych urządzeń wzrosło na tyle, że statyczne strony internetowe przestały się sprawdzać. Rzadko zdarza się, że osoba odwiedzająca stronę internetową korzystała z niej jedynie na komputerach stacjonarnych lub laptopach. Obecnie smartfony opanowały świat i to na nich najczęściej użytkownik przegląda sieć.
Biorąc pod uwagę powyższe, przyszłością każdej firmy są strony internetowe responsywne, czyli takie, które dostosowują rozdzielczość do urządzenia, na którym są przeglądane.

Strony internetowe responsywne – dlaczego warto?

Właściciele stron internetowych długo bronili się przed zmianą swoich www, jednak kiedy okazało się, że Google wspiera strony responsywne przełamali się. Jeśli zatem chcesz, aby Twoja strona wyświetlana była na najwyższych pozycjach w tej wyszukiwarce, przełam się i Ty. Responsywne strony internetowe, które tworzymy, pozwalają na wzrost odwiedzin użytkowników, w tym potencjalnych klientów. Responsywna strona internetowa daje nieograniczone możliwości. Ci, którzy postawili na ten typ odnieśli niebywały sukces. Ich klienci wiedzą, że stawiają na nowinki technologiczne, które pozwalają być na czasie.
Responsywna strona pozwala dokładniej przeglądać każdy jej cal. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma ma możliwość pozyskania nowych klientów, a sklepy internetowe zwiększenia sprzedaży.

Wiele osób myli responsywne strony internetowe z powszechnie używanymi stronami mobilnymi. Te dwie różni jednak to, że strona mobilna, to dodatkowa strona dołączona do tradycyjnej, dzięki której firma może zaistnieć u użytkowników korzystających ze smartfonów. CHcemy nadmienić, że stworzenie takiej strony jest dodatkowym kosztem. Strony internetowe responsywne są w tym wypadku o tyle lepszym rozwiązaniem, że wystarczy jeden odpowiednio skonstruowany moduł, który pozwala czytać stronę zarówno w tradycyjnych wyszukiwarkach, jak i tych znajdujących się na tabletach czy w smartfonach. Responsywne strony internetowe łatwo można odróżnić od mobilnych. Te drugie zawsze mają przedrostek “m” na swoim początku. Jeśli zainwestujesz w responsywną stronę zauważysz nie tylko wzrost wyświetleń, ale również oszczędność pieniędzy. Nie będziesz bowiem musiał utrzymywać dodatkowej witryny.

Wielu, pytając nas o ofertę, zadaje pytanie, czy strony internetowe responsywne posiadają wady. Mówimy wtedy prawdę – że posiadają tak naprawdę jedną, która może, ale nie musi przeszkadzać (szczególnie tym, którzy posiadają już tradycyjną stronę internetową). Wadą to jest kompletna nieopłacalność przerabiania tradycyjnej strony na stronę responsywną. Jest to do zrobienia, jednak zadanie to generuje ogromne koszty, których nie warto ponosić. Zawsze proponujemy klientom, aby stronę responsywną zbudować od początku, bowiem jest to tańsze rozwiązanie.

Jeśli jesteś klientem, który przywiązał się do swojej obecnej strony, również jesteśmy do Twoich usług. Przebudujemy Twoją tradycyjną stronę na moduł responsywny, bo możemy to zrobić. Zastanów się jednak, czy nie chcesz posiadać nowej, odświeżonej formuły, która przyciągnie jeszcze więcej klientów niż do tej pory? Pamiętaj, że rokrocznie formuły stron internetowych się zmieniają, dlatego korzystniej jest odświeżyć design, pokazać klientowi, że wychodzisz naprzeciw jego oczekiwaniom, dając mu odświeżoną, ulepszoną w nawigacji stronę www, która będzie dla niego łatwiejsza w obsłudze. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci, to ludzie z ogromnym doświadczeniem. Z pewnością odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Zastanawiając się nad sensem strony responsywnej, pamiętaj o tym, że urządzenia mobilne zdominowały świat. Użytkownicy Internetu bardzo często przeglądają go w tramwaju, kawiarni, na uczelni i w wielu innych miejscach. Nie zabierając przy tym komputerów stacjonarnych czy laptopów. Przeglądają, dokonują zakupów w wolnej chwili właśnie przez urządzenia mobilne. Warto zatem, abyś zastanowił się nad zmianą dotychczasowej strony internetowej na responsywną.

Responsywne strony internetowe – absolutny must have dzisiejszych czasów

Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz sprawić, aby posiadana przez Ciebie strona internetowa przyciągała kolejnych klientów. Dzięki temu możesz liczyć na kolejne zyski.
Ciągle twierdzisz, że posiadana strona do tej pory dawała radę, więc nie musisz wydawać pieniędzy na jej nową odsłonę? Zastanów się zatem, czy kiedykolwiek przeglądałeś na swoim smartfonie stronę internetową, na której musiałeś klikać w malutkie linki, niedostoswane do wielkości ekranu? A może na wspomnianym urządzeniu musiałeś szybko wypełnić formularz zgłoszeniowy? Kliknięcie palcem w niedostosowane kratki z pewnością Cię irytowało. Przyznaj się – trafiliśmy w sedno, prawda? Tak samo będą reagować Twoi potencjalni klienci, którym pozwolisz na to, aby wyświetlali niedostosowaną do rozdzielczości smartfona Twoją stronę internetową. Zapewniamy Cię, że nigdy już nie wrócą do Ciebie. Klient mobilny jest bowiem bardzo wymagający. Jeśli nie będą mogli zobaczyć u Ciebie tego, na czym im zależy… przejdą do strony konkurencyjnego serwisu, który posiada stronę responsywną, która daje możliwość odpowiedniego wyświetlania jej na małych ekranach smartfonów.

Responsywne strony www – dajemy to, czego oczekujesz

Biorąc pod uwagę powyższe, radzimy Ci, abyś nie zwlekał ze zbudowaniem nowej strony internetowej. Ze swej strony gwarantujemy możliwie najkrótszy czas realizacji. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że konkurencja nie śpi, dlatego potrzebujesz RDW na wczoraj.
Dodatkowo zapewniamy indywidualny projekt stworzony wyłącznie na potrzeby Twojej strony internetowej w przystępnej cenie.
Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie, które pozwoli w pełni spełnić Twoje oczekiwania.
Zaufaj nam, a na pewno nie pożałujesz.

Co gwarantujemy?

Nowoczesną i atrakcyjną stronę internetową

Unikalny projekt graficzny

Niezwykle przyjazny Panel Administracyjny, specjalnie dostosowany do wymagań klienta

Skuteczne narzędzie, które zwiększy Twoją sprzedaż

Dopasowane do urządzeń mobilnych, responsywne środowisko

Wykonanie usługi w ustalonym terminie

Niesamowicie korzystną ofertę cenową

Support

Co zawiera podstawowy pakiet?

co zawiera responsywna strona internetowa

Etapy współpracy?

Brief i analiza nowej strony
Projekt graficzny strony głównej
Wdrożenie do wersji klikalnej strony responsywnej
Teksty i publikacja gotowego serwisu responsywnego

Pomożemy Ci w zrealizowaniu strony już od 2000 zł netto!

napisz do nas jeżeli potrzebujesz jakiegoś rozwiązania nie standardowego.

GRATIS! do każdej realizacji otrzymasz

Jesteś już zdecydowany na współpracę z nami?

ZAMÓW STRONĘ
ZOBACZ REALIZACJE