Blog

Sklep online – korzyści dla Twojego biznesu!

Nie da się ukryć, że Polacy, podobnie jak Amerykanie, pokochali zakupy przez Internet. I trudno się temu dziwić skoro dziś zdecydowana większość młodego pokolenia nie wyobraża sobie, żeby coś nie było dostępne online na jeden klik myszką czy wyciągnięcie kciuka na smartfonie. To sprawia, że rodzima branża e-commerce zaczęła rosnąć, a zyski firm, które zainwestowały we własny e-sklep wystrzeliły. Jakby nie patrzeć i jakby nie analizować, sklep online wiąże się z szeregiem korzyści. Dlatego dziś sprawdzimy, co może zyskać dotychczasowy przedsiębiorca posiadający własny e-commerce lub ktoś, kto dopiero planuje zaistnieć w tej branży.

Sklep internetowy – na start nie potrzebujesz milionów

Zgoda, brzmi bardzo zachęcająco, ale czy wystarczy kilka, góra kilkanaście tysięcy złotych, aby uruchomić e-commerce z prawdziwego zdarzenia? Jak najbardziej i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dobrym przykładem są polskie firmy z tytułami Gazeli Biznesu, wśród których znajdziesz2 całkiem sporo sklepów online. Oczywiście niektóre są tworzone przez rasowych przedsiębiorców, ale cześć spośród nich to nowicjusze, którzy zaryzykowali i… wygrali. To dobry dowód na to, że e-commerce mieści się w definicji biznesu o niskim kapitale początkowym.

Jeżeli zaś chcesz jeszcze bardziej zmniejszyć wkład własny, możesz zdecydować się na dropshipping, wtedy wystarczy Ci tylko sama platforma sprzedażowa, a całym zatowarowaniem, logistyką i wysyłką zajmą się hurtownie bądź producenci, z którymi nawiążesz współpracę. Jednak warto podkreślić, że dropshipping jest polecany osobom posiadającym już pewne doświadczenie w handlu, a najlepiej w e-commerce. Choć są i tacy, którzy swoją przygodę rozpoczęli właśnie w takim modelu.

Zyskaj dostęp do ogromnego rynku

Praktycznie rzecz biorąc, współczesny Internet (poza kilkoma wyjątkami) nie zna granic, a swoją sprzedaż możesz realizować nie tylko dla klientów w regionie czy kraju, ale nawet w skali międzynarodowej. Wykonanie tłumaczenia contentu w serwisie sprzedażowym to dziś żaden problem, a dostosowanie systemu płatności czy dostawy również zostało ucywilizowane, więc możesz sprzedawać klientom rozsianym po całym świecie. Jasne, brzmi to jak science-fiction, ale pomyśl: czy Amazon byłby dziś gigantem, gdyby nie postanowił wyjść ze swoją ofertą poza Stany Zjednoczone? Bynajmniej. Oczywiście jak w każdym biznesie jest to ryzyko i wymaga niemałego zaangażowania, ale uwierz, biznes online jak żaden inny nie da Ci aż takiej przewagi w dostępie do krajowego i globalnego rynku. Powiesz, że chińskie firmy są tańsze i oferują to samo, co większość. Zgoda, ale czy oferują produkty premium? Jak u nich z jakością produktów i przewidywalnością realizacji zamówień? No właśnie, poza kilkoma wyjątkami wygląda to marnie, o czym wielu naszych rodaków przekonało się, zamawiając „tanie i dobre” produkty z Chin. Taka sytuacja może być dla Ciebie szansą na znalezienie i zagospodarowanie rynkowej niszy.

Stwórz nowy kanał sprzedaży

Jak już było we wstępie, sklep internetowy jest genialnym posunięciem, jeśli już prowadzisz firmę „w realu”, ale chcesz otworzyć się na nowe kanały sprzedaży. Wtedy inwestycja we własny e-commerce będzie strzałem w dziesiątkę. Twoja ugruntowana pozycja na rynku stanie się silnym atutem, a doświadczenie w sprzedaży i ogólnie w biznesie pozwoli Ci tworzyć naprawdę dobre oferty, które przyciągną potencjalnych klientów. Jeżeli dotychczas obecność Twojej firmy w Internecie ograniczała się tylko do strony wizytówkowej lub co najwyżej fanpage’a na Facebooku, to najwyższy czas, aby to zmienić i wejść na wyższy poziom.

Współczesność jest nieubłagana, a trendy jasno pokazują, że przeciętny konsument młodego pokolenia (a więc najbardziej perspektywicznego) woli robić zakupy w zaciszu własnego domu czy podczas przerwy w pracy, korzystając ze smartfona.Od tego nie uciekniesz – albo się zaadaptujesz do nowych realiów, albo zaczniesz notować spadek zysków, problemy z płynnością finansową aż w końcu… wiesz co. Pamiętaj, nikt nie mówi, że tradycyjne sklepy całkowicie znikną z rynku, jednak e-commerce to ich bardzo poważny konkurent. Nie kop się z koniem, tylko wykorzystaj możliwości, jakie daje Ci obecna sytuacja.

sklepy-internetowe-zator

E-commerce pracuje 24/7/365

Już świta o co chodzi? Z pewnością! W tradycyjnym sklepie nie jesteś w stanie pracować przez całą dobę. No OK, możesz zatrudnić pracowników na drugą i trzecią zmianę, ale to są ogromne koszty, zwłaszcza dla mikro i małych firm. A teraz wyobraź sobie, że Twoja platforma do e-sprzedaży zbiera zamówienia od klientów przez okrągły rok – zarówno w weekendy, jak i święta. Nie bierze urlopu, nie choruje, tylko pracuje dla Ciebie. Wiadomo, czasem potrzebne są prace serwisowe czy aktualizacyjne, ale w skali roku to mniej niż promil, zaś reszta oznacza możliwość sprzedaży i realizacji zysku. Robi wrażenie, prawda?

Dlatego wsparcie się kanałem e-commerce nawet przy niskim budżecie może przynieść wyśmienite rezultaty pod warunkiem, że zadbasz o marketing internetowy, który wbrew pozorom nie jest drogi, a wyróżnia się znacznie większą efektywnością niż klasyczna reklama w tradycyjnych mediach, tj. telewizji, radio i prasie.

Podsumowanie

To oczywiście nie wszystkie korzyści, jakie może dać Ci własny sklep online. Po więcej zapraszamy do kontaktu, gdzie szczegółowo wyjaśnimy, jak to wszystko działa, ile kosztuje oraz ile możesz na tym zarobić. Wiedz, że każdemu przedsiębiorcy oferujemy pomoc przy budowie lub rozwoju sklepu internetowego, jak również jego promocji w wyszukiwarkach czy social mediach. Co więcej, jesteśmy przekonani, że stosowana przez nas popularna technologia WooCommerce jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm, które pragną mieć udziały w rynku e-commerce lub po prostu chcą zająć się tylko sprzedażą przez Internet. Reasumując, sklepy online Zator to szansa, z której zdecydowanie warto skorzystać, ponieważ może przynieść mnóstwo korzyści oraz na pewno zmieni Twoją perspektywę w patrzeniu na współczesny biznes!

 

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.