Blog

Jakie są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dla sklepów www?

Jeśli jesteś na etapie tworzenia sklepu internetowego lub szukasz jego wykonawcy, to zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami. W poniższym wpisie spróbujemy rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiedzieć na kilka z nich!

Sklep internetowy pytania i odpowiedzi

 • Ile trwa stworzenie sklepu internetowego?

  Przy bieżącym dostępie do materiałów dostarczanych przez klienta, czas realizacji to 20-30 dni roboczych od daty wpłaty zadatku.

 • Czy sklep www musi mieć regulamin?

  Tak – jak się mówi „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego uważamy, że każdy sklep powinien mieć swój własny regulamin. Przedsiębiorca, który ma swój serwis online, świadczy usługi przez Internet – a to zobowiązuje do jego posiadania.

 • Sklep internetowy – co jest potrzebne?

 1. Na start potrzebujesz: domenę, hosting i warto też mieć certyfikat SSL. Wszystkie te punkty wykonamy my lub możesz sam się nimi zająć|hosting, domena, ssl - sklep www
 2. Regulamin i treści do Polityki Prywatności i Polityki Plików Cookies.
 3. Następnie ważne są materiały na stronę:
  – produkty — ich opisy, zdjęcia (klienci kupują oczami — postaw na dobrej jakości fotografie), warianty, ceny etc.,
  – treści do innych zakładek: np. o nas, kontakt itd.
 4. Płatności i wysyłka – wybór operatorów i podpisanie z nimi umów.
  W tym punkcie chcemy również zaznaczyć, że praca po publikacji sklepu www się nie kończy. To czas na jego promocję (social media, pozycjonowanie, Google Ads i wiele innych).
 • Jak wygląda proces tworzenia sklepów www?

 1. Brief + analiza – odpowiadasz na kilka pytań. Następnie nasz zespół wykonuje tzw. burzę mózgów. Podczas której omawiamy, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze. Gdy dogramy szczegóły, podpisujemy umowę i zaczynamy współpracę.
 2. Projekt graficzny strony głównej – na początku (gdy już mamy logo) ustalamy, co znajdzie się na stronie głównej – czyli stronie startowej. A następnie, na podstawie wcześniejszych rozmów wykonujemy projekt graficzny.
 3. Kodowanie, testy i umieszczenie materiałów – po Twojej akceptacji projektu graficznego strony głównej zaczynamy kodować serwis www. Najpierw działamy nad wersją komputerową. A później, po jej dograniu, nad mobilną (telefony, tablety etc.). To w tym punkcie integrujemy też system z różnymi operatorami płatności, a także wysyłki.
 4. Sklep internetowy GOTOWY! – po uzyskaniu od Ciebie pełnej akceptacji Twojego sklepu online publikujemy sklep internetowy.agencja interaktywna Proadax z Zatora
 • Czy dodamy wszystkie produkty do sklepu?

  Zazwyczaj dodajemy 15 produktów według dostarczonych przez Ciebie materiałów (zdjęcia, opisy, ceny, warianty etc.). Następnie pokazujemy i uczymy Cię, jak dodawać produkty samodzielnie. Gdybyś jednak potrzebował wsparcia przy dodaniu reszty produktów, skontaktuj się z nami.

 • Czy dostosowujemy sklep pod urządzenia mobilne?

  Oczywiście, że tak! Obecnie nie wyobrażamy sobie pominąć wersji mobilnej sklepu www. Niemal każdy z nas ma telefon zawsze przy sobie. A Internet przegląda właśnie na nim. Dlatego wiemy, jak ważne jest dopasowanie sklepu internetowego pod urządzenia mobilne.

 • Czy dostanę dostępy do sklepu?

  Tak. Po publikacji sklepu www otrzymasz od nas dostępy (login i hasło) do jego panelu.  Stworzymy, tyle kont do administrowania sklepem, ile potrzebujesz.

  wordpress-logowanie

 • Czy mogę liczyć na wsparcie po zakończeniu prac nad sklepem?

  Tak.  Nie zostawimy Cię samemu sobie, nawet po ukończeniu prac nad sklepem internetowym. Możemy nadal współpracować, np. nad:

obsługą sklepu – gdy potrzebujesz zmienić/dodać/usunąć produkty lub inne treści;
– aktualizowaniem systemu, wtyczek czy modułów;
– wykonywaniem kopii zapasowych sklepu www;
prowadzeniem Twoich kont na mediach społecznościowych (Facebook, Instagram LinkedIn, YouTube, czy TikTok);
pisaniem i prowadzeniem Twojego bloga/bazy wiedzy/poradnika;
– wykonywaniem kampanii reklamowych na Google (Google Ads);
projektowaniem i drukiem materiałów reklamowych.
i wieloma innymi.

 • Czy przenosimy już gotowe sklepy www?

  Tak. Jeśli posiadasz już swój sklep internetowy, możemy przenieść go do systemu opartego na technologii WordPress. System ten daje wiele możliwości integracyjnych. Posiada ogrom wtyczek zarówno darmowych, jak i płatnych, które mogą pomóc Ci w zarządzaniu sklepem.

Powyższe zagwozdki zaobserwowaliśmy u naszych klientów. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z nami – odpowiemy!

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej społeczności i zostaw nam swojego maila. Co jakiś czas otrzymasz od nas wskazówki, ciekawostki i newsy ze świata www oraz marketingu!

Zostaw swój telefon, oddzwonimy wkrótce Niedostępni

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw numer, oddzwonimy
do Ciebie.